Tõnu Toompark • 1. juuli 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Päikesepaiste sulatab kinnisvarahindu

Aastaga on elamispindade pakkumishindasid kajastav KV.EE indeks langenud 107,2 punktilt 94,8 punktile. See teeb aastaseks indeksi languseks 12%. Nii on KV.EE pakkumishindade indeks samal tasemel, mis indeks oli 2006. aasta septembris.

Pakkumishindu kajastava indeksi langus on suurem kui 9% piiresse jääv reaalne korteriomanditehingute keskmise hinna langus maa-ameti andmetel.

Keskmine elamispinna ruutmeetri pakkumishind KV.EE portaalis on 19 492 krooni. See ületab juunis tehtud korteriomanditehigute hinda 16 730 (30/06/2008 maa-ameti andmed) 14% võrra.

Portaali pakkumiste arv on aastaga suurenenud 15 436 pakkumiselt 22 409 pakkumiseni. Seega on pakkumiste arv kasvanud 45%.

Võib arvata, et suve jooksul pakkumiste arv jätkab endiselt tõusu. Seda inimeste arvelt, keda majanduslangus on valusamalt puudutanud ning kes soovivad kiiresti kinnisvarast vabaneda.

Pakkumiste kiire tõus ja surve hindadele võivad hinnalangust suvisel ajal kiirendada. Seda toetab omakorda ka suvine puhkusteperiood, mis hoiab ostjaid kinnisvaraturult eemal. Mida enam päikest, seda vähem ostjad kinnisvara vastu huvi tunnevad ning seda enam on survet hindadele.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt