Tõnu Toompark • 29. juuli 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Aeg tiksub kinnisvaramüüjate kahjuks

Elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE Indeks on langenud 93,5 punktile ehk 19 215 kroonile, mis aastaseks languseks teeb 12%. Veel aasta tagasi oli keskmiseks elamispinna ruutmeetri pakkumishinnaks 21 747 krooni. Viimase aasta jooksul on KV.EE indeks positiivne olnud kõigest neljal nädalal.

Pakkumishindade indeks on langenud aeglasemalt, kui seda on teinud Eesti korteriomandite keskmised hinnad. Viimased on aastaga langenud koguni 15%.

Samas tuleb märkida, et pakkumishindade langus on kiirenemas. Mais 2008 oli pakkumishindade languseks aastataguse ajaga võrreldes 10,3, aprillis aga 10,1%,

Paralleelselt pakkumishindade langemisega on jõudsalt kasvamas elamispindade pakkumiste arv. Aastataguse 16 267 elamispinna pakkumise asemel leiame me täna KV.EE portaalist koguni juba 21 978 pakkumist ehk 35% mullusest enam.

On ilmne, et pakkumiste kiire kasv avaldab jätkuvalt survet hindadele ning sunnib müügiga kiirustajaid hindu veelgi alandama. Müügiga mittekiirustajad aga samuti pikemast müügiperioodist ei võida, sest aeg tiksub müüjate kahjuks.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt