Tõnu Toompark • 25. august 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Korter mullusega võrreldes aastapalga jagu odavam

Elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE Indeks on juba 27 nädala pikkuse languse järel jõudnud 92,5 punktile. Aastaseks languseks teeb see 13,5%. Paraku tuleb tõdeda, et indeksi langus järjest kiireneb, veel üle-eelmisel nädalal oli aastaseks indeksi languseks ainult 11%.

Pakkumiste arv portaalis KV.EE püsib viimastel kuudel stabiilsena. Momendil on portaalis 22 108 pakkumist aastataguse 16 817 pakkumise vastu. Senise kiire pakkumiste arvu kasvu pidurdumise üheks põhjuseks võib olla nö pühapäeva-maaklerite ehk võlglaste portaalist kõrvale heitmine.

Keskmine pakkumishind on aastataguse ajaga võrrelduna langenud 21 564 kroonilt 18 985 kroonile ehk 25 79 krooni võrra. Kui keskmise korteri suuruseks võtta 55m2, siis on täna võimalik keskmine korter soetada 142 000 krooni odavamalt kui aasta tagasi. Tegemist on Eesti keskmise aastapalgaga samas suurusjärgus oleva numbriga.

Viimase aasta jooksul pea sirgjooneliselt langenud KV.EE Indeks jätkab eeldatavasti langust, sest momendil puudub turul põhjus, mis peaks kinnisvaraturul hinnad tõusu suunas pöörduma. Pole ime, kuid keskmise korteri hind kahaneb veel ühe keskmise palga võrra.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt