Tõnu Toompark • 15. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Elamispindade pakkumishindade langus kiireneb

Elamispindade pakkumishinda kajastav KV.EE Indeks jätkab juba 30. nädalat langustrendis. Indeks on võrreldes aastataguse ajaga langenud 91,8 punktile ehk kokku 13%. Indeksi tipp 108,4 punkti oli aprillis 2007. Sellest ajast on indeks langenud 15,3%.

Pakkumishindadelanguseks käesoleva aasta jaanuaris oli 4, veebruaris 7 ja märtsis juba 9%. Tänaseks on pakkumishindade langus jõudnud pea 13 protsendini. Pakkumishindade langus on kiirenenud, sest hind on kujunenud ostjate jaoks kõige olulisemaks teguriks, mille lauses ostuotsus langetatakse. See on sundinud kinnisvara müüjaid tähelepanu võitmiseks eelkõige minema pakkumishindade langetamise teed.

Langevate hindade taustal on stabiliseerumas pakkumiste kogumaht. Üks pakkumiste kasvu katkemise põhjuseid võib seisneda portaalist võlgnike väljaviskamises. Samas võib arvata, et nii mõnigi kinnisvara müügiotsus on edasi lükatud sel põhjusel, et tänaselt turul ei ole võimalik soovitud hinda küsida.

Ettevaatavalt võib prognoosida, et eelmise aasta märtsist-aprillist alanud pea sirjooneline hinnalangus jätkub veel nii mõnegi kvartali vältel. Pakkumiste arv lähiajal pigem stabiliseerub, sest kuulutusi dubleerivad maaklerid hakkavad vaikselt ametit vahetama ning kinnisvara müügiotsuseid lükatakse tuleviku paremaid aegu ootama.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt