Kinnisvara hindade languse peatumine lükkub määramatusse tuleviku

07. oktoober 2008, 16:05

Elamispindade pakkumishindasid kajastav KV.EE indeks jätkab juba 33. nädalat ilma ühegi positiivse tõusuta suisa sirgjooneliselt langustrendi. Tänase seisuga on indeksi väärtuseks 90,5 punkti, mis teeb aastaseks languseks 14 protsenti.

KV.EE indeks on olnud languses alates aprillist 2007 ning jõudnud tänaseks 2006. aasta märtsi tasemele. 2007. aasta aprillikuisest tipust on indeks langenud 16,7 protsenti.

Võrreldes reaalsete korteriomanditehingute keskmiste hindade muutusega, mis on langenud juba pea veerandi võrra, tuleb märkida, et pakkumishinnad on suhteliselt vähe langenud. See aga tähendab, et pakkumishindadel on jätkuvalt ruumi langemiseks. Viimast kinnitab ka enam kui napp kinnisvaratehingute arv, mis samuti langustrendis kivina kukkumas.

Maailmamajanduses valitsev segadus on pannud löögi alla kogu maailma majandussüsteemi. See tähendab, et paraku ei ole ka Eestis niipea majanduse taastumist oodata ning kinnisvaraturgu toitvad laenukraanid jäävad veel pikaks ajaks suletuks. Nii ei ole optimistlike meeleolude tekkeks veel lähitulevikus põhjust ning oodatav kinnisvarahindade langus lükkub järgmise aasta sügisest veelgi kaugemale.

KV.EE Indeks

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing