Liiklusummikute vältimiseks sõidab Brasiilia rikkur helikopteriga

Liis Kängsepp 06. jaanuar 2009, 16:33

Üks põletavamaid probleeme enam kui 10 miljoni elanikuga Sao Paulos on loomulikult liiklus, mille vältimiseks liiklevad kohalikud superrikkurid helikopteritega.

-- @page { margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } -->

Arvatakse, et Sao Paulos on hinnanguliselt 300 helikopterit ning õhuliikluse koha pealt saab Sao Paulole maailma vastu vaid New York. Pole ka ime, arvatakse, et Sao Paulos on vähemalt 6 miljonit autot ning iga päev ostetakse tuhatkond uut juurde. Ning muidugi ei tasu unustada fakti, et kõrgeim rikaste inimeste kontsentratsioon on Brasiilias just Sao Paulos.

Leevendamaks liiklusprobleeme on Sao Paulos kehtestatud kord, kus kindla numbriga lõppevatel autodel on keelatud liigelda kindlatel nädalapäevadel. Rikkamatel brasiillastel on sellistele piirangutele loomulikult oma ja loogiline lahendus – muretseda endale veel üks auto.

Kohalik Daniel toob välja teisegi põhjuse, miks paulistanad eelistavad autosid ühistranspordile – üheotsapilet on lihtsalt liiga kallis võrreldes autotranspordi kuludega. Bussi- või metroopilet maksab Sao Paulos 2.30 reaali (natuke alla 12 eesti krooni) ning Danieli hinnangul saab sama raha eest etanooli kütusena kasutava autoga sõita umbes 12 kilomeetrit.

Helikopterid vuhisevad Sao Paulo õhus tihti ning paljude suuremate kontorite katustel on maandumiskohad. Rääkimata kontoritest, helikopteriga saab sõita ka peenesse kaubanduskeskusesse Daslu kaubanduskeskusesse, kuhu Lonely Planeti meeskond soovitab jala mitte kunagi minna.

"Kopteritele on suur nõudlus," teab rääkida Sao Paulos elav Miguel, „järjekord on ikka mitu aastat. Kusjuures nad polegi nii väga kallid, odavama peaks umbes miljoni reaaliga kätte saama."

"Kas see tähendab, et kui ma plaanin järgmise paari aasta jooksul ropult rikkaks saada, peaksin juba praegu kopteritellimuse sisse andma," uurin seepeale.

"Just, oled täiesti õigesti aru saanud."

Kopteri pidamine maksab Migueli andmetel umbes 4000 reaali tunnis ning loomulikult tuleb palgale võtta ka piloot.

Kopteriga sõidavad tööle kõige kõrgemad bossid, näiteks pankade presidendid. Lisaks asepresidendid ja mõnikord eriti olulised kliendid. Kohalikud teavad rääkida, et pea kõigil rikastel suurfirmadel on oma kopter, mis aitab kokku hoida aega liiklusummikutes ning muidugi on oma osa mängida ka turvaküsimustel – kui autot röövida on kerge, siis kopterit mõnevõrra raskem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing