Majanduskriis ajab argentiinlased vargile

Liis Kängsepp 19. märts 2009, 10:06

Buenos Airese tänavad muutuvad iga päeva ohtlikumaks – majanduskriisi tõttu kasvanud tööpuudus on viljakaks pinnaseks kuritegevuse kasvule.

-- @page { margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } A:link { so-language: zxx } -->

„Hei, Fer, ma ei saa kuidagi Clarisat kätte, ega sa ei tea, kus ta olla võiks,“ küsin telefoni teel Clarisa elukaaslaselt Ferilt.

„Ta on mul siin samas kõrval, aga ta ei saa praegu hästi rääkida, talt just varastati mobiiltelefon.“

Selgub, et Clarisa võttis tänaval käekotist välja telefoni, et helistada, kui kihutasid mööda mootorrattaga jõmmid, tõmbasid tal telefoni käest ja kihutasid Buenos Airese hullumeelse liiklusega tänaval kaugusesse.

Viimasel ajal pidavatki olema uueks trendiks mootorrattavargused. Näiteks ei istu minu sõber Fiona välikohvikus mitte kunagi tänava ääres asuvates laudades, kuna tema sõnul on äärmiselt tõenäoline, et kui paned koti toolileenile, näed seda järgisel hetkel mootorrattal tänava teise otsa sõitmas.

„Nad ongi sellised, et sõidavad päev otsa ringi mootorrattaga, tõmbavad kõik, mis vähegi võimalik ära tõmmata on ja õhtul vaatavad, mis saagiks said,“ räägib Fiona, „ma ei kujuta küll ette, mis nad kõigi nende kasutatud mobiilidega teevad, suurem osa neist pole ju suurt midagi väärt.“

„Pead ettevaatlik olema,“ paneb mulle südamele Carmen, „mina soovitaksin endale osta sellise koti, mille saab riiete alla panna, et keegi ei näeks, et sul midagi kaasas on. Ja üldse pole mõtet midagi väärtuslikku kaasas kanda.“

Carmen on väga mures, kuna ka tema naabruskonnas, Varjatud Linna-nimelises vaestegetos on viimasel ajal asjad väga hulluks läinud. „Alles eelmisel nädalal rööviti ühte arsti, kes on siin 22 aastat töötanud ja kõik tunnevad teda,“ ohkab Carmen, „aga kui ta ühel õhtul töölt koju sõitis, panid pätid tal tee kinni ja võtsid kõik vähegi väärtuslikud asjad ära.“

Selliste kurvameelsemate nootidega lõpetan ka selleks korraks oma blogi Äripäevas. Hoolimata võimalikust vargusohust on buenos Aires minu hinnangul Ladina-Ameerikas siiski suhteliselt turvaline linn ja ma ei usu küll, et ta oleks ohtlikum kui mõni teine suurlinn Euroopas.

Kellel huvi on, saab minu seiklustest edaspidi vähemformaalselt lugeda aadressilt www.kangsepp.wordpress.com. Ilusat kevade algust Eestisse ja tänud kõigile, kes lugemas käisid! Loodetavasti oli teil huvitav mu lugusid lugeda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing