Eliisa Matsalu • 16. märts 2019 kell 5:00

Ratas valetab piinlikult halvasti

Jüri Ratas võiks endale välja mõelda paremad valed, miks ta ise Reformierakonna asemel koalitsiooni kokku panema hakkas, leiab Äripäeva ajakirjanik Eliisa Matsalu. Praegused sõnavõtud tekitavad lihtsalt piinlikkust.

Äripäeva ajakirjanik Eliisa Matsalu.  Foto: Andras Kralla

„Täna on kaheksas päev pärast valimisi. Olukord ühelt poolt pärast valimisi on keeruline. Teiselt poolt on valimiste võitja Reformierakond teinud olukorrast ka väga heitliku olukorra. Keegi minu arvates peab Reformierakonnale initsiatiivi näitama ja seda ka Keskerakonna juhatus täna teha otsustas,“ vastas Jüri Ratas esmaspäeval Äripäeva küsimusele, miks nad alustasid koalitsioonikõnelusi EKRE ja Isamaaga.

Seda sama põhjendust on Ratas toonud mitu korda, näiteks eile Postimehe ajakirjaniku Vilja Kiisleri tehtud intervjuus. Ikka seesama jutt – Reformierakond polnud kaheksandaks päevaks pärast valimisi suutnud koalitsiooni kokku panna. Ei saadud hakkama, kuid olge mureta – Keskerakond päästab päeva. Nüüdseks on juba üsna kindel, et Keskerakonnal oli Isamaa ja EKREga varasem kokkulepe olemas, ent ikka ajab Ratas sama juttu.

Reformierakond hakkas päev pärast valimisi mõtlema, kellele teha ettepanek valitsus moodustada. Otsus langetati kolmandal päeval. Keskerakond venitas vastusega viienda päeva õhtuni, mille järel Reformierakond kohe uue valiku tegi. Enne kui teine valik isegi arutelu alla tulla sai, hakkas Keskerakond ise valitsust tegema ja Reformierakonnale segaduse tekitamist ette heitma.

Palun, Jüri Ratas, mõelge mingi parem jutuke välja, sest praegust versiooni on piinlik kuulata. Ma saan aru, et võimuiha on suur, aga lausjura ikka kuulda ei tahaks. Kui tõtt rääkida ei taha, siis mõelge kas või parem vale välja.

Hetkel kuum