Mille järele igatseb Donald Trump?

1956. aasta Rolls-Royce Silver Cloud  Foto: Bloomberg
Andres Haabu • 22. mai 2017 kell 13:00

Vaba maailma liidriks kerkides pidi Donald Trump ühest olulisest juhiametist ka loobuma. Edaspidi pole presidendiks valitul enam autojuhi kohale asja ja mööda vilksatavat maailma peab president Trump jälgima elukaks kutsutava ja ilmselt ühtlasi ka maailma kõige turvalisema auto tagaistmelt.

Et just autojuhtimist Trump igatseb, annab tunnistust Reutersile antud intervjuu, milles USA 45. president ajakirjanikele teatas: “Ma tahaksin autot juhtida. Aga ma enam ei saa.”

Viimane tõsiasi jääb ilmselt muutumatuks üsna pikaks ajaks. Isegi eelmine esileedi Hillary Clinton pole rooli pääsenud pärast 1996. aastat.

Trumpil on põhjust igatsuseks – peale majade, jahtide ja lennukite on talle kuulunud ka muljetavaldav autokollektsioon. Heidame Bloombergi abiga pilgu presidendi autokogule.  

2007. aasta tulipunane Ferrari F430 F1 kupee   Foto: Bloomberg

2007. aasta tulipunane Ferrari F430 F1 kupee

See uhke masin oli hiljuti oksjonil, aga ei ületanud paraku edukaks müügiks vajalikku piirhinda. Samas paar tundi pärast oksjonit leidis sõiduk siiski omale 270 000 dollari eest uue omaniku. Hind oli kõrgeim, mis eales sellise automaatkäigukastiga Ferrari eest makstud on. Trump ostis automaatkäigukasti ja V8 mootoriga Ferrari uuena 2007. aastal ja läbis nelja aasta jooksul vaid 2400 miili. Seda 490-hobujõuline ja ligi 300 kilomeetrise tippkiirusega superautot jääb Trump kindlasti igatsema.

Cadillaci limusiin aastast 1988  Foto: Bloomberg

Cadillaci limusiin aastast 1988

1980. aastate keskpaiku leppisid Cadillac ja Trump kokku terve seeria eriliste limusiinide tootmises. Valmis kaks prototüüpi Trump Executive Series ja kõnealune Trump Golden Series – mõlemad ehitas Dillinger Coach Works. Autot esitleti 1987. aastal ja anti Trumpile üle 1988. aasta jaanuaris Atlantic Citys. Paraku seeriatootmisest asja ei saanud ja Trumpile kuuluv jäi selle eriseeria ainsaks esindajaks. Auto teenis hiljuti Inglismaal oksjonil oma müüjale 68 261 dollarit.

Lamborghini Diablo VT Roadster   Foto: Bloomberg

Lamborghini Diablo VT Roadster

Väga võimsa 529-hobujõulise V12 mootoriga roadster müüdi septembris 460 000 dollariga Ebays. Auto eest käidi tänu eelmisele omanikule välja kolmveerandi võrra kõrgem hind kui teiste samasuguste eest. Mudelit valmistati aastatel 1990–2001 ja tegemist oli esimese Lamborghiniga, mille tippkiirus ulatus üle 300 kilomeetri tunnis. Trumpi omanduses olnud Le Mansi sinise värviga Diablol on elektriline süsinikkiust katus, manuaalne käigukast ja uue omaniku rõõmuks hodomeetril vähem kui 15000 miili.

1956. aasta Rolls-Royce Silver Cloud.  Foto: Bloomberg

1956. aasta Rolls-Royce Silver Cloud

Silver Cloud oli esimene tõeliselt väärtuslik klassikaline sõiduk Trumpi kollektsioonis. Uhkeldav sõiduk mahtus Trumpiga sagedasti koos ka fotodele, mis üle interneti levisid. Väärtuslik kuuesilindrilise või V8 mootori ja neljakäigulise automaatkäigukastiga Silver Cloud oli Rolls-Royce’i mudelirivis aastatel 1955 kuni 1966.

Foto: Bloomberg

2015. aasta Rolls-Royce Phantom

Phantom oli üks viimaseid sõidukeid, mida Trump kasutas sageli enne presidendiametisse astumist. 500 000 dollarit maksev sedaan on praegu üks Rolls-Royce’i suurimaid sõidukeid ja liigub 453-hobujõulise mootori ja kuukäigulise automaatkäigukasti abil nagu siidil.

Mercedes-Benz SLR McLaren  Foto: Bloomberg

Mercedes-Benz SLR McLaren

Lausa 617-hobujõuline superkupee oli osaline kümne aasta taguses fotolavastuses ajakirjas Vogue, milles lapseootel Melania Trump seisab tikk-kontsadel ja peaaegu alasti Trumpi lennuki trepil, samal ajal kui riietatud Trump oma McLarenist kaamerasse naeratab. Ka auto ise on muljetavaldav - 100 km/h saabub 3,3 sekundiga ja tippkiiruseks on kõvasti üle 300 kilomeetri tunnis.

Hetkel kuum