Uus Rolls-Royce ehmatab hinnaga

Rolls-Royce Sweptail  Foto: Rolls-Royce
Jaga lugu:

Luksusautode tippešelon kasutab rahategemiseks ära kõik vähegi sobivad viisid. Christian Von Koenigseggi ja Horacio Pagani valmistatud superautod võivad saada külge hulgaliselt lisavarustust ja maksta nii enam kui miljoni.

Tavalise Bugatti Chironi hinnaks on umbes kolm miljonit dollarit. Tundub, et kasvuruumi rohkem polegi, ent siis astub rahva ette Rolls-Royce, mille uus ainueksemplaris toodetud kupee läks selle omanikule maksma üle 12 miljoni dollari.

Autouudiste veeb The Drive kirjutab, et üliharuldane, alates 2013. aastast arenduses olnud Rolls-Royce Sweptail tõestab, et piisava raha olemasolul ehitab autotootja soovijale ükskõik mida. Inspiratsioon edevaks Rollsiks tuleneb 1920.-1930. aastate mudelitest, millede voolavaid jooni ja kereehituse kvaliteeti taasesitab värske sõiduk ideaalselt.

Auto soetanud klienti kirjeldatakse kui suurt superjahtide ja eralennukite sõpra, kes soovis omale eksklusiivset kaheukselist Rolls-Royce’i, mille elegantne klaaskatus sobiks sõiduki silmatorkava profiiliga.

Autotootja esitles oma värskeimat siniverelist eelmisel nädalal toimunud Itaalias toimunud autonäitusel Concorso d’Eleganza.

Rolls-Royce Sweptail  Foto: Rolls-Royce
Jaga lugu:
Hetkel kuum