Parimad investeeringud läbi aegade?

16. mai 2011, 10:17

Isegi kui valuutaturgudel ringleb ööpäevas 4 triljonit dollarit ning aktsiabörsid teevad läbi buume ja krahhe, pole parimad investeeringud otseselt finantsturgudega seotud – hoopis vastupidi, neid leiame kinolinalt.

Finantsmaailm kogu oma hiilguses pakub aktsiaid, optsioone, ühisfonde, erinevaid võlakirju, valuutaturge, futuure, riskifonde, kinnisvara ja palju muud. 

Investeeringu edukust saab mõõta kahe värviga: rohelise ja punasega. Kui on edukas investeering, on portfell roheline, kui mitte, siis punane. Aga vaadates järgnevate filmide eelarveid ja teenitud sissetulekuid, siis võime väita, et need investeeringud on kindlalt rohelised.

American Graffiti (1973) – eelarve 750 000 dollarit, tänaseks kogunud 115 miljonit dollarit.

Rocky (1976) – eelarve 1,1 miljonit dollarit, tänaseks kogunud 225 miljonit dollarit

Gone With The Wind (1939) – eelarve 3,9 miljonit dollarit, tänaseks kogunud 339 miljonit dollarit

Saw (2004) – eelarve 1,2 miljonit dollarit, tänaseks kogunud üle 103 miljoni dollari.

E.T Extra-Terrestrial (1982) – eelarve 10,5 miljonit dollarit, tänaseks kogunud üle 792 miljoni dollari.

The Full Monty (1997) – eelarve 3,5 miljonit dollarit, tänaseks kogunud

The Blair Witch Project (1999) – eelarve 35 000 dollarit, tänaseks kogunud üle 248 miljoni dollari.

Sellisele tootlusele jäävad alla kõik maailma börsid. Kindlasti ei saa kõikidest alustavatest filmidest kassahitid ning õnnestumiste kõrval on palju ebaõnnestumisi.  Seega jääb ka filminduses alati eksisteerima risk. Börsil tähendab kõrgem tulu ka suuremat riskeerimist ning riskivaba rahapaigutamine on pangahoius.

Siiski võiks mõelda alustavate filmide ETFi loomise peale, kus investorid saaksid investeerida alustavatesse projektidesse. See aitaks ka alustavatel filmidel saada rohkem stardikapitali. Siiski, ka sellel investeeringul kindlat garantiid pole ning filmi edu ei sõltu ainult heast näitlejast või režissöörist, vaid vaatajast endast.

Ise otsides on võimalik leida häid investeeringuid. Ühtki investeerimisnõu ei tasuks võtta kui kindlat otsust investeerimiseks. Iga inimene hoolib enda rahast ning soovib sellele tootlust kui ka turvalisust. Finantsmaailmas on kõige riskantsemad instrumendid derivatiivid, mis maailma suurima investori Warren Buffetti sõnul on ka kui „finantshävitusrelvad”.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2011, 14:37
Otsi:

Ava täpsem otsing