Ansip tõmbas Partsule mütsi pähe

Vilja Kiisler, Vilja Kiisler 23. jaanuar 2014, 14:06

Võimuliidu partnerid Reformierakond ja IRL paistavad olevat kokku leppinud, et LNG-terminali asukoha küsimuses tekkinud vastasseis peaminister Andrus Ansipi ja majandusminister Juhan Partsi vahel tuleb summutada selle pelgaks arusaamatuseks kuulutamise teel.

Peaminister Andrus Ansipi retoorika tänasel valitsuse pressikonverentsil ja majandusminister Juhan Partsu intervjuu Äripäevale enne valitsuskabineti istungit kinnitavad avalikkusele esitatava sõnumi lihtsalt kokku võetuna selliseks: mingit vastuolu LNG-terminali asukoha asjus pole kunagi olnud, lihtsalt Parts pole valitsuse pealiinist sellest küsimuses õigesti aru saanud, ning sellepärast on teda vallanud „kommunikatsioonihäired“, mistõttu pole ta oma iseenesest õigeid, st valitsuse seisukohaga kooskõlas olevaid mõtteid avalikkusele kohaselt esitanud. Ajab juhtme kokku? Peabki.

„Häirete“ peaaegu et meditsiinilise diagnoosi muljet kinnitab peaministri iroonilisus. Toru ja „paadikese“ vastandamine ning „Mina tahan kahtsada terminali“-jutt on eelkõige demagoogia, mille eesmärk on IRLi ministri naeruvääristamine. Seda on praegu lihtne teha, sest Parts on kõigi oma haldusala jamade pärast piki päid ja jalgu saanud palju ning avaliku arvamuse foon on tema suhtes negatiivne.

Kulisside taga paistab olevat paika pandud, et „häirete“ ja „müra“ retoorikast tuleb ka Partsul endal edaspidi lähtuda, kui ta tahab terminali kohta midagi öelda. Koalitsiooni koospüsimise maitse võib mõnikord üsna mõru olla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. February 2014, 12:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing