13. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Börs: Turud kukuvad kolinal

Dow Jones  Foto: Bloomberg

USA turud olid täna järjekordselt suures languses. Investorid muretsesid oma ebakindla jalgealuse pärast, mis surus Dow Jonesi aasta lõikes negatiivsesse seisu. Investorid on peagi avalikustatavate tulemuste ootuses ning närveerivad globaalse majanduse aeglustumise märkide pärast.

“Ma arvan, et see on pohmell reedest. Investoritel on olnud terve nädalavahetus, et asjade üle järele mõelda ning nad ei muutunud selle ajaga rõõmsameelsemaks,” sõnas Fort Pitt Capital vanemanalüütik Kim Forrest.

Föderaalreservi asepresident Stanley Fischer märkis, et USA intressimäärade tõus võib hilineda tänu aeglustuvale kasvule teistes riikides.

Chicago Föderaalreservi president Charles Evans sõnas, et keskpank peaks olema intressimäärade suhtes äärmiselt kannatlik.

Investorid jälgivad pingsalt kasumiaruannete avalikustamist. Alcoa oli esimene, kes avas eelmisel nädalal mitteametlikult USA kasumiaruannete hooaja.

JPMorgan, Citigroup, BlackRock ja Google on vaid mõned S&P 500 ettevõtted, kes sellel nädalal oma tulemused avalikustavad. Indeksi ettevõtete kasum kasvas tõenäoliselt 4,8% ning müügitulemused kasvasid kolmandas kvartalis 4,2%, prognoosisid analüütikud.

Peagi peaksid oma kvartalitulemused avalikustama ka Bank of America, Wells Fargo ja Citigroup.

Dow Jones tegi täna 1,35% languse ning lõpetas päeva 16321,13 punktil. S&P 500 kukkus 1,65% ning sulgus 1874,76 punktil. Nasdaq tegi 1,46% languse ning lõpetas päeva 4213,66 punktil.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt