Juhan Lang • 14. oktoober 2014
Jaga lugu:

Madis Jääger: võtmeküsimus on laiem haare

Kasiino juht loodab hoogsalt laieneda, ent täpseid plaane reetma ei soostu.
Kasiino juht loodab hoogsalt laieneda, ent täpseid plaane reetma ei soostu.  Foto: Raul Mee

Olympic Entertainment Groupi juhatuse esimees Madis Jääger märkis, et ettevõtte täna avaldatud hasartmängutuludes tema jaoks ühtegi suurt üllatust ei peitunud ning esmatähtsaks peab ta kontserni laiendamist.

„Meie peamine võtmeküsimus on endiselt sama – haarde laiendamine ning seda just uutele turgudele sisenemise kaudu,“ rääkis ta Äripäevale. „Samas ei ole tänase seisuga veel ühtegi lõplikku otsust selles osas tehtud.“

12,7% käibe languse põhjuseks Eestis nimetas Jääger võrreldava perioodi ehk eelmise aasta 3. kvartali väga tugevat tulemust. „Toona olid just kesksuvised ehk juulikuu tulemused selgelt üle ootuste head. Sel aastal sellist erakorralist kuud 3. kvartalisse ei sattunud ning siit tuleneb ka vahe,“ selgitas ta.

Poola üle 20% suurune langus võeti vastu seetõttu, et juunis suleti seoses litsentsi lõppemisega üks kasiinodest ning selle võrra on väiksem ka ettevõtte tegevuse kogumaht.

Käive jäi mullusele enam kui 10% alla ka Slovakkias. Peasüüdlasena tõi OEG juht välja viimase aasta-paariga oluliselt kasvanud konkurentsi. Näiteks mänguautomaate olla turule lisandunud ca 30%.

„Võib eeldada, et pikas perspektiivis kõik viimase aja turuletulijad püsima ei jää, kuid praegune konkurentsisituatsioon Slovakkias omab mõju kõigi turuosaliste, nende hulgas ka OEG tulemustele,“ rääkis Jääger. Ta lisas, et samuti mullusest nõrgemaid tulemusi näidanud Valgevene segmendi tegevusmahud on teiste riikidega võrreldes tagasihoidlikud ning seetõttu on protsentides mõõdetavaid võnkeid tulemustes näha ka suhteliselt väikeste absoluutarvude juures.

Kasvunumbreid kommenteerides märkis Jääger, et 15,2% kasvu näidanud Läti puhul on saanud kinnitust, et eelmise aasta juunis kohaliku operaatori SIA Altea soetamine on osutunud väga heaks otsuseks. „Oleme suutnud tõsta nii toona ostetud kasiinode populaarsust kui efektiivsust, millel on olnud selge positiivne mõju OEG Läti segmendi tulemustele,“ kiitis ta.

Ka Itaalia operatsioonide kasvu taga on tema sõnul eelmisel aastal tehtud laienemisotsus, millega OEG omandas kohaliku väikekasiinode operaatori. Samuti nimetas ta stabiilseks väikest kasvu näidanud Leedu üksuse käekäiku.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt