Juhan Lang • 15. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Bank of America kahjum oodatust väiksem

USA suurpank klatib endiselt finantskriisi patte.  Foto: Bloomberg

Hiiglaslikud õigusabikulud panid põntsu suuruselt teise USA panga Bank of America läinud kvartali kasumile, ent sellest hoolimata ületas ettevõte analüütikute ootusi.

Laenuandja teenis eelmises kvartalis kahjumit 1 dollarisenti aktsia kohta, võrreldes 2,22miljardi dollari ehk 20 sendise kahjumiga osaku kohta mullu samal perioodil. Äriuudisteagentuuri Thomson Reutersi küsitletud analüütikud ootasid kahjumiks 9 senti aktsia kohta.

Ettevõtte puhaskasum koos eelisaktsiate dividendidega kukkus 2,5 miljardilt dollarilt 168 miljonile dollarile. Panga kolmanda kvartali käive oli 21,21 miljardit dollarit ehk veidi väiksem mullusest 21,53 miljardi dollari suurusest käibenumbrist.

Kahjum tuleneb sellest, et Bank of America nõustus augustis maksma õiguskuludeks rekordilised 16,65 miljardit dollarit, lahendamaks suurt osa oma finantskriisi ajal tekkinud juriidilistest probleemidest. Nimelt eksitas pank investoreid ostma hüpoteekvõlakirju, mis läksid hiljem hapuks.

Bank of America on neljas USA suupank, mis on nüüdseks avaldanud kolmanda kvartali tulemused. Suurte kohtukulude all ägavad ka JPMorgan Chase & Co ja Citigroup.

Bank of America on seni nõustunud maksma umbes 70 miljardit dollarit, et lahendada finantskriisiga seotud õigusvaidlusi. Seda on pea kaks korda enam kui on nõustunud maksma USA suurim pank JPMorgan.

Ettevõtte aktsia on täna eelturul tulemusele reageerinud 0,24% langusega.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt