Merko vallandas Tartu tütarettevõttes juhid

18. november 2014, 12:07
Merko Ehitus
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141118/BORS/141119653/AR/0/AR-141119653.jpg

Merko Ehitus Eesti tütarettevõtte aktsiaseltsi Merko Tartu nõukogu kutsus eile erakorraliselt ettevõtte juhatusest tagasi Margus Kulli ja Liia Kulli.

Merko Tartu uus juhatuse liige Mihkel Mugur toonitas, et firma nõukogu on esitanud oma etteheited eelmisele juhatusele ning ta ei pea õigeks neid meedia vahendusel avalikustada ega kommenteerida.

„See on väga kahetsusväärne, et AS Merko Tartu senine juhatus on ettevõtte juhtimisel eiranud nõukogu seaduslikke korraldusi,“ selgitas ta börsiteate vahendusel. „Samuti ei ole juhatus teinud konstruktiivset koostööd tekkinud olukorra lahendamiseks ning Margus Kull on kohtulikult vaidlustanud AS Merko Tartu juhatuse suhtes erikontrolli läbiviimise.“

Kuna osapoolte vahel on erimeelsused ning käsil ka kohtuvaidlus, otsustaski ettevõtte nõukogu tema sõnul valida uue juhatuse liikmeteks õigusalaste teadmistega isikud. Lisaks temale valiti juhatusse Leonid Tolstov. Mugur ise on kümme aastat töötanud AS Merko Ehitus Eesti õigusdirektorina, Tolstov on advokaadibüroo Varul AS partner ja vandeadvokaat.

Mugur rõhutas, et ettevõtte juhtkonna vahetus ei mõjuta AS Merko Tartu majandustegevust ning selle raames võetud kohustuste täitmist tellijate ja korteriostjate ees. „Ettevõtte töötajate ja koostööpartnerite abil loodame ettevõtte igapäevast äritegevust võimalikult sujuvalt jätkata,“ rääkis ta.

AS Merko Ehitus Eestil on ASis Merko Tartu 66% osalus, Margus Kullile kuulub 34% osalus. NASDAQ Tallinn Börsi reglemendi kohaselt ei ole AS Merko Tartu ASi Merko Ehitus kontserni kuuluv olulise osalusega tütarettevõte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. November 2014, 12:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing