Juhan Lang • 24. november 2015 kell 11:15

Millised on eestlaste lemmikaktsiad?

LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi soovitab investoritel võimendusega instrumente vältida.  Foto: Andres Haabu

Eesti investor, kelle huvi on leida hoiuse intressist parem tootlus ja kes paigutab raha pigem pikalt, on üha rohkem dividendiaktsiate usku ja eelistab eelkõige kohalikke aktsiaid, rääkis LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi.

Vallikivi toonitas, et panga klientide seas on üsna selgelt välja kujunenud kaupleja ja investori erisus. Pikaajalisele investorile on tema kinnitusel korralikku dividenditootlust suutnud pakkuda Tallinna Vesi, kuid ka Tallink, Merko Ehitus ja Olympic Entertainment Group, mis suudavad dividenditootlusega alistada inflatsiooni ja hoiuseintresse.

Investorid, kes soovivad saada pigem tulu aktsiate hinna tõusust, vaatavad Vallikivi kinnitusel USA tehnoloogiasektori suunas ning vahelduva eduga on LHV enimkaubeldud aktsiate edetabelis Facebook, Apple, Alphabet (endine Google) ja Tesla.

LHV TOP 10 kaubeldud aktsiad

Tallinna Vesi (TVEAT)

Tallink Grupp (TAL1T)

ProShares Ultra VIX Short-Term Futures (UVXY)

Siauliu Bankas (SAB1L)

Olympic Entertainment Group (OEG1T)

Merko Ehitus (MRK1T)

Tallinna Kaubamaja Grupp (TKM1T)

Ventspils nafta (VNF1R)

Harju Elekter (HAE1T)

Direxion Daily Gold Miners Bull 3X ETF (NUGT)

Allikas: LHV

Kauplejad eelistavad võimendusega ETFe

Tavaliselt on selliste investorite investeerimishorisont lühem. Jätkub ka trend, mis on popp mujal maailmas, et pikaajalisel investeerimisel eelistatakse börsil kaubeldavaid fonde (ETFe), valik on lai, kuid taas on eespool USA-suunalised ja tehnoloogiasektosisse panustavad fondid, nagu QQQ ja SPY.

„Kauplejate lemmikud on jätkuvalt võimendusega ETFid – hetkel on tabelis kulla kaevandajatele panustav (NUGT) ning volatiilsuse tõusule (UVXY) panustav võimendusega fond,“ lisas Vallikivi. „Vahelduva eduga on tabelis ka nafta, gaasi ja pangandussektori liikumistele panustavad fondid. Siin on reegel, et kui mõnes sektoris on suuremad liikumised üles või alla, siis liiguvad kauplejad just sellesse sektorisse. Tegemist on ennekõike lühiajaliseks kauplemiseks mõeldud instrumentidega ning investoritel tasub nendest eemale hoida.“

Hetkel kuum