Rainer Saad • 2. märts 2016
Jaga lugu:

Moody’s langetas Hiina reitingu väljavaadet

Hiina.  Foto: Reuters/Scanpix

Moody's Investors Service langetas täna Hiina reitingu väljavaate stabiilsest negatiivseks, tuues põhjuseks valuutareservide vähenemist ja riigirahanduse nõrgenemist.

Reitinguagentuuri teatel lisab ebakindlust ka see, et Hiina ei pruugi vajalikke reforme majanduse toetamiseks täide viia. Moody’se praegune Aa3 reiting on seitsme pügala võrra üle rämpsstaatuse ehk spekulatiivse taseme.

Hiina võlatase SKT-sse on suurenenud 2012. aasta 32,5 protsendilt 2015. aastaks 40,6 protsendini. Moody’s prognoosib, et aastaks 2017 tõuseb Hiina võla suhe SKT-sse 43 protsendini. „Valitsuse eelarve tugevust õõnestaks majanduskasvu nõrgenemine,“ märkis Moody’s enda analüüsis Hiina majanduse kohta, kirjutas CNBC.

Majanduskasvu aeglustumine, aktsiaturgude langus ja volatiilsus valuutaturul on investorites tekitanud Hiina suhtes kõhklusi. Jaanuaris langes Hiina valuutareserv 99,5 miljardi dollari võrra 3,23 triljoni dollarini, mis on väikseim alates 2012. aasta maist. Goldman Sachsi hinnangul ulatus eelmisel kuul kapitali väljavool Hiinast 88 miljardi dollarini.

„Sekkumine aktsiaturgudele ja valuutaturule, näitab, et rahanduse ja majanduse stabiilsus on eesmärgiks,“ kirjutas Moody’s Hiina kohta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum