Juhan Lang • 20 aprill 2016

Pettus viis Mitsubishi aktsia vabalangusse

Mitsubishi Motorsi president ja tootmisdirektor Tetsuro Aikawa.  Foto: EPA

Mitsubishi Motors tunnistas, et on kütusesäästu andmete parandamiseks manipuleerinud testandmeid, mis puudutavad ligi 625 000 sõidukit. Aktsia reageeris teatele viimase kümnendi suurima kukkumisega.

Jaapani autotootja teatel kuuluvad sõidukite hulka ka Nissan Motorsi jaoks toodetud mudelid ning just viimane manipuleerimise avastaski, vahendas Bloomberg. Autotootjad arutavad nüüd kompensatsiooni üle ning Mitsubishi kontrollib, kas pettus puudutab ka välismaale eksporditud mudeleid.

Uudisega maailma finantsmeedia kihama pannud autotootja aktsia tegi Tokyo börsil enam kui viimase kümnendi suurima kukkumise, langedes rohkem kui 15% võrra.

Kohaliku uudisteagentuuri Kyodo andmetel kahtlustatakse autotootjat selles, et viimane on nelja erineva mudeli puhul manipuleerinud testidel rehvidele asetatud koormusi, näitamaks paremat kütusesäästlikkust.

Tokai Tokyo Research Centeri analüütik Seiji Sugiura ütles, et Mitsubishi pettus võib olla erinev mullu Saksa autotootja Volkswageni ümber lahvatanud skandaalist, kuid turg on muutunud taoliste uudiste suhtes väga tundlikuks. „Sel võib olla sarnane mõju müügile ja ettevõtte mainele,“ nentis ta.

Reutersi andmetel pühkis Mitsubishi aktsia langus ettevõtte turuväärtusest 1,2 miljardit dollarit. Ettevõtte president ja tootmisdirektor Tetsuro Aikawa vabandas juhtunu pärast Tokyos toimunud briifingul ning ametlikus teates edastas ettevõte sügavad vabandused ka kõigile klientidele ja aktsionäridele.

Hetkel kuum