Finantsturgudel toimunud järsk meeleolumuutus ehk Brexiti hirm on muutunud ettevaatlikuks leppimiseks olukorraga, mis võib tähendada, et volatiilsus jääb kõrgele tasemele, kuna investorid ootavad reedel avaldatavat juunikuu tööraportit.
USA
majanduses lisandus juunis prognooside kohaselt 180 000 uut töökohta; kuu varasemalt lisandus vaid 38 000 uut töökohta.
Mõned ökonomistid usuvad, et maikuine raport oli seletamatu anomaalia, kuid börsimaaklerid jälgivad pingsalt, et see ei viitaks tööturu nõrgenemisele.
Pühadeaeg
USAs võib peale
S&P 500 hiljutist suurt kõikumist turge pisut maha jahutada.
S&P kõikus peale
Brexitit 5,3%. Ebakindlus on Brexiti järgselt jätkuvalt õhus, kuid valdavalt on turud taastunud ning oma kaotused tagasi teinud.
S&P 500 lõpetas eelmise nädala 3,2% tõusuga 2102 punktil, märkides sellega suurimat nädalast tõusu alates novembrist.
Analüütikute sõnul toob kolmas kvartal aga kaasa hulga volatiilsust. Lisaks Brexiti edasistele arengutele ootab USAd ees veel presidendivalimised ning need sündmused mõjutavad suuresti turge.
“Eelmisel nädalal nähtu võib korduda enne valimisi veel kolmel-neljal korral. Tegemist on äärmiselt ebakindlust täis aastaga. Rahvusvaheline olukord ei lahene iseenesest,” sõnas USB analüütik Julian Emanuel.
“
Suurbritannias on jätkuvalt poliitiliselt keeruline olukord, mis kestab veel mitmeid kuid. Ees on ootamas veel mitmeid kõikumisi,” lisas ta.
Lisaks reedesele tööraportile on sellel nädalal oodata veel mitmeid olulisi majandusandmeid, sh
Föderaalreservi eelmise koosoleku protokolli ning palgaraportit.