Mait Kraun • 8. juuli 2016 kell 17:18

Relvatootjate aktsiad tõusevad jõuliselt

Relvad  Foto: epa

Relvatootjate aktsiad hakkasid pärast Dallase tulistamisi kiiresti kallinema, vahendab CNN Money.

Näiteks Smith & Wessoni aktsia on täna tõusnud 3 protsenti ja Sturm Rugeri oma üle 5 protsendi. Mõlema ettevõtte aktsiad on kallinenud tegelikult juba nädal aega järjest. Nimelt teatas FBI, et juunis suurenes relvaloa taotlejate arv. Põhjuseks oli tõenäoliselt Orlando ööklubi tulistamine, kus sai surma 49 inimest.

Mõlema ettevõtte aktsiad hakkavad reeglina pärast massitulistamisi tõusma. Investorid usuvad, et inimesed hakkavad pärast selliseid sündmusi enesekaitseks relvi ostma. Lisaks sellele kardetakse, et pärast massitulistamisi võidakse relvaseadusi karmistada.

Viimastel aastatel on relvamüük läinud hästi. Nii Smith & Wessoni kui ka Sturm Rugeri aktsiad on viie aastaga ületanud näiteks Apple’i ja Google’i tootlust.

Tõusma on hakanud ka kehale kinnitatavaid kaameraid tootvate ettevõtete aktsiad. Näiteks Taseri aktsia kallines 6 protsenti ja Digital Ally lisas lausa 65 protsenti. Arvatakse, et politseiga seotud tulistamiste tõttu hakatakse sündmusi järjest enam filmima. See annab ülevaate, mis sündmuskohal tegelikult toimus.

Hetkel kuum