Mait Kraun • 14. juuli 2016 kell 7:45

Gundlach: Wall Streeti on tabanud massipsühhoos

Varahaldusfirma DoubleLine Capitali asutaja ja juht Jeffrey Gundlach.  Foto: Bloomberg

Turgudel on praegu massipsühhoos, arvab DoubleLine Capitali asutaja ja tuntud rahahaldur Jeff Gundlach.

Gundlachi sõnul on hämmastav, et võlakirjade tootlused langevad rekordmadalale ajal, mil aktsiaturud teevad uusi tippe.

Paljude võlakirjade puhul on tootlus isegi negatiivne. Näiteks Saksamaa müüs eile oksjonil esmakordselt 10aastaseid võlakirju negatiivse intressiga. See tähendab, et investorid maksavad laenu andmiseks valitsustele peale. USA 10aastaste võlakirjade tootlus langes mõni päev tagasi rekordmadalale.

„See, mis toimub, sarnaneb massipsühhoosile. Investorid näljutavad ennast ega nõuagi mingit tootlust,“ ütles Gundlach, kelle fond juhib 100 miljardit dollarit. „Võite kutsuda mind vanakooli vennaks, aga mulle ei meeldi investeeringud, kus võitmine tähendab seda, et sa raha ei teeni,“ nentis ta.

Gundlachi arvates tõuseb USA 10aastase võlakirja tootlus peagi üle 2 protsendi. See võib tema sõnul juhtuda näiteks järgmisel aastal. Mõned turuosalised näevad, et tootlused võivad veelgi langeda. Võlakirjade tootlus liigub vastassuunas hindadega.

Kolmapäeval langes USA 10aastaste võlakirjade tootlus 1,47 protsendini. Aktsiaturud tegid samal ajal aga uued rekordid – nii S&P 500 kui ka Dow Jonesi indeksid ületasid üleeile saavutatud tippe.

 

 

Hetkel kuum