Mait Kraun • 8. august 2016 kell 20:41

Börs: maailma aktsiad aasta kõrgeimal tasemel

New Yorgi börs  Foto: Bloomberg

Nafta hind tõusis ja arenevate turgude aktsiad kallinesid, sest investorid loodavad, et USA majandus tugevneb edasi ja keskpankade poliitikad on efektiivsed. USA aktsiaturud langesid.

Toorainete hinnad kallinesid ja globaalsed aktsiaturud tõusid viimase aasta kõrgeima tasemeni. Peamiselt on turgudel aidanud tõusta USA oodatust paremad tööturu andmed. Lisaks sellele lõdvendas Inglise Keskpank eelmisel nädalal oma rahapoliitikat.

Nafta hind hakkas tõusma, sest OPECi president prognoosis, et praegune langus kujuneb lühiajaliseks. S&P 500 indeks taandus rekordtasemelt.

Investorid otsivad kõrgema tootlusega varasid, sest USA majandusandmete paranemine on muutnud turud riskialtimaks. Ootused Föderaalreservi intressimäärade tõstmise osas on kasvanud, aga jätkuvalt arvatakse, et keskpank ei kiirusta.

Põhjus riskantsemate varade ostmiseks

„Pärast reedel tulnud tugevaid numbreid on investoritele antud põhjus riskantsemate varade ostmiseks,“ ütles investeerimisfirma Ball & Associatesi investeeringute juht Bill Schultz. „Teiste keskpankade (peale Föderaalreservi) lõtv rahapoliitika surub samuti raha riskantsematesse varadesse.“

MSCI maailma aktsiate indeks tõusis kolmandat päeva järjest ja jõudis rekordini. S&P 500 indeks langes 0,1 protsenti, sest tervishoiufirmad odavnesid.

WTI toornafta hind kallines 2,6 protsenti ja Brent lisas 2,1 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks vastavalt 42,90 ja 45,20 dollarit. Kulla hind langes 0,3 protsenti 1340 dollarini untsist.

Hetkel kuum