Kadi Neemre • 9. august 2016 kell 19:05

Analüütikud: praegu on õige aeg panustada naftale

Foto: EPA

Naftahinna tõus viimaste kauplemissessioonide jooksul võib olla märk sellest, et peagi hakkavad hinnad taas tõusma.

Toornafta hind oli täna pärastlõunal kerges languses, makstes 42,71 dollarit barreli eest. Hinda langetas eilne uudis, mille kohaselt plaanivad OPECi liikmed septembris korraldada mitteametliku kohtumise.

Isegi, kui naftatootjad otsustavad naftatoodangut mitte külmutada, siis mõned analüütikud usuvad, et praegu on siiski õige aeg naftale panustamiseks.

“Ma arvan, et praegusel tasemel hindadega on nafta suurepärane ost,” sõnas Triogem Asset Managementi juhtivpartner Tim Seymour.

“Nafta hind on võrreldes oma mõõnaga teinud 8% tõusu. Naftapuurtornide arv ei ole inimesi mõjutanud; OPEC on arvamusel, et turg korrigeerib ennast ise,” sõnas Seymour.

Eelmisel korral kohtus naftatootjate organisatsioon aprillis Dohas, Kataris. Tol korral ei suudetud jõuda naftatootmise külmutamise osas kokkuleppele; otsustamatus aga saatis toornaftahinnad enam kui 6% langusesse.

Oppenheimeri tehniline analüütik Ari Wald nõustus, et nafta hinnad jätkavad liikumist.

“Ma arvan, et müügisurve on nüüdseks alanenud ning see märgib ühtlasi pöördepunkti,” märkis Wald, kelle arvates on just praegu õige aeg panustada naftale.

Ta usub, et “murdepunkt” märgib ka potentsiaali, et hinnad tõusevad kõrgemale, ületades 51 dollari piiri.

 

Hetkel kuum