Mait Kraun • 10. august 2016 kell 11:16

Tuntud investor ennustab Tesla pankrotti

Tesla  Foto: EPA

Tuntud investorit Marc Faberit tuntakse eelkõige tema pessimistlike ennustuste pärast. Nüüd arvab ta, et Tesla aktsia väärtus langeb 0 dollarini, vahendab CNBC.

„Seda, mida nad toodavad, suudavad toota ka Mercedes, BMW, Toyota ja Nissan. Kõik võivad elektriautosid toota ja teha seda madalamate kulude ja suurema efektiivsusega,“ ütles Faber esmaspäeval.

„Toyota ja teiste suurte autotootjate jaoks ei ole turg praegu lihtsalt piisavalt suur. Kui see muutub suuremaks, siis nad astuvad turule ja Teslal on kohe palju konkurente,“ lisas ta.

Faber arvab, et suurenenud konkurents ei pane aktsiat ainult langema, vaid võib kogu ettevõtte pankrotti viia. „Ma arvan, et Tesla on ettevõte, mis võiks langeda nulli,“ ütles investor.

Eelmisel nädalal teatas Bloomberg, et Mercedes-Benz plaanib elektriautode turule agressiivselt siseneda – selleks plaanitakse luua kaks sportmaasturit ning kaks sedaani. BMW tänitas Teslat aga oma hiljutises reklaamis, kus toodi välja, et elektriautode tootja paneb oma kliente pidevalt ootele.

Faber soovitas julgematel investoritel panustada Tesla hinnalangusele. Sellel nädalal tegi investor ka teise ennustuse – ta arvab, et USA aktsiaturg langeb 50 protsendi võrra.

Loe, mida arvab Tesla aktsiast Investor Toomas.

 

Hetkel kuum