Kadi Neemre • 18. august 2016 kell 20:30

Börs: nafta rõõmustas turge

Foto: EPA

USA turud olid täna tõusuteel, mida toetasid tõusvad naftahinnad, värsked majandusandmed ning Föderaalreservi juulikuise kohtumise protokoll.

USA toornafta hind tegi 3,06% tõusu ning barreli hind kerkis 48,22 dollarile tänu eesootavatele tarnekoguste külmutamise kõnelustele.

“Toornaftal on seljataga järjekordne edukas päev ning see ennetab suurt kukkumist,” sõnas FBN Securities turustrateeg Jeremy Klein.

“Inimesed ei soovi aktsiaid müüa, kuna raha pole kuhugi mujale panna seoses väärtuste viimse piirini venitamisega; äärmiselt keeruline on praegu värsket raha ligi meelitada,” sõnas Bairdi investeerimisstrateeg Bruce Bittles.

Majandusandmete poole pealt kukkus nädala uute töötute arv 4000 inimese võrra 262 000 inimesele.

“Praegusel ajal ei ole just eriti palju uudiseid, mis võiks turge mõjutada. Ainus, mis turge on viimasel ajal mõjutanud, on Föderaalreservi protokoll, mis aga põhjustas Fedis endas ebakindlust ning turg tõlgendab seda kui tegevusetust Fedi poolt,” sõnas Bryn Mawr Trusti tegevjuht Ernie Cecilia.

New Yorki Fedi president William Dudley märkis täna, et viimased kaks tööraportit aitasid vaigistada kõik mured, et tööturg on hakanud taas allamäge veerema. “Raport kinnitab taaskord mu vaadet, et turutingimused jätkavad paranemist,” lisas ta.

Eile avaldatud Föderaalreservi kohtumise protokollist lähtuvalt võib öelda, et keskpanga poliitikud on jagunenud kahte leeri, muret tuntakse inflatsiooni ning USA majanduse tugevuse pärast.

“Föderaalreserv on mitmeid kordi öelnud, et keskpank sõltub majandusandmetest ning näha lõhenenud Fedi ja seinast-seina majandusandmeid, on üsna loogiline,” sõnas Edward Jonesi analüütik.

Ettevõtete poole pealt avaldas oma kvartalitulemused Wal-Mart, mille tulemused ületasid analüütikute ootused. Ettevõtte aktsiad tegid pärastlõunal enam kui 1,6% tõusu.

Detsembri kullafutuurid tõusid 8,40 dollari võrra ning untsi hinnaks kujunes 1357,20 dollarit.

Dow Jones sulgus 0,03% tõusuga 18579,96 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,22% tõusuga 2186,98 punktil. Nasdaq tegi 0,22% tõusu ja sulgus 5240,15 punktil.

 

Hetkel kuum