Mait Kraun • 22. august 2016 kell 7:43

Nafta hind hakkas langema

Foto: EPA

Nafta hinnad hakkasid täna uuesti langma, sest analüütikud on skeptilised, et suurtootjate läbirääkimised mingi tulemuse annaks. Lisaks on hinnatõus liiga kiire olnud, vahendab CNBC.

Hiina rafineeritud toodete ekspordi järsk tõus on samuti hindadele survestavalt mõjunud. Kauplejate sõnul näitab see hästi, et maailmas on jätkuvalt ülepakkumine.

Hiina juulikuine diisli- ja bensiinieksport kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes vastavalt 181,8 ja 145,2 protsenti.

Nii WTI kui ka Brenti toornafta on täna odavnenud 2 protsenti. Kummagi barrel maksab vastavalt 47,55 ja 49,90 dollarit.

Analüütikud ütlevad, et augustikuisel hinnatõusul ei ole tugevat fundamentaalset alust ning suur osa sellest oli lühikeste positsioonide katmine (langusele panustavatest positsioonidest loobumine). Lisaks sellele ei loodeta, et peagi algavad tootjate läbirääkimised mingi tulemuseni jõuavad.

„Andmed kinnitavad, et hiljutine nafta hinnatõus on tehnilist laadi ning fundamentaalseid põhjuseid on vähem. Kusjuures uusi ostjaid pole viimastel kuudel praktiliselt olnudki,“ teatas Morgan Stanley.

Pank ütles, et läbirääkimistel mingi tulemuse saavutamine on „äärmiselt ebatõenäoline“ ning kokkuleppe saavutamisel on ees liiga palju takistusi.

OPECi riigid ja teised suuremad naftatootjad kohtuvad septembris, et arutada tootmismahtude külmutamist.

Hetkel kuum