Kadi Neemre • 25. august 2016 kell 20:15

Börs: Wall Street Yelleni kõne ootuses

Foto: EPA

USA turud olid täna kerges languses, suurimaks kukkujaks oli 1% languse teinud tervishoiusektor. Ühtlasi on turud äraootaval seisukohal homse Föderaalreservi presidendi Janet Yelleni kõne osas.

Dow Jonesi suurimaks kukkujaks oli UnitedHealth Group.

S&P 500 suurima languse tegi samuti tervishoiusektor.

“Vaadates tagasi eelmisesse aastasse, tundub, et ajalugu kordab ennast,” sõnas FBB Capital Partnersi uuringutejuht Mike Bailey. “Ma arvan, et investorid peaksid tervishoiu suhtes olema ettevaatlikud.”

Sektor kukkus eile peale presidendikandidaadi Hillary Clintoni Twitteri säutsu Mylani allergiaravimi EpiPeni hinnatõusu kohta. Mylani aktsiad kukkusid täna pärastlõunal enam kui 1%.

Prudential Financiali turustrateeg Quincy Krosby sõnas, et tema arvates jääb Janet Yellen oma homses kõnes varasemalt väljaöeldu juurde ning kinnitab taaskord, et Föderaalreservi otsused sõltuvad majandusandmetest. Tema sõnul hoidub Yellen tõenäoliselt konkreetsetest kommentaaridest intressimäärade tõstmise osas enne augusti tööraporti avaldamist.

USA peamised indeksid on viimasel ajal kaubelnud üsna kitsas vahemikus ning indeksite volatiilsus on olnud madal.

“Arvestades praegusi aktsiate väärtusi on keeruline uusi ostjaid ligimeelitada, kuid lisaks on raske panna inimesi müüma, kuna ka mujal on tootlikkused väiksed,” kommenteeris turgude olukorda Bairdi investeerimisstrateeg Bruce Bittles.

Investorid analüüsisid ka täna avaldatud tugevaid majandusandmeid. Nimelt kukkus uute töötute arv juba kolmandat nädalat järjest, seekord 261 000-le. Kestvuskaupade tellimuste arv kasvas juulis 4,4%, ületades sellega analüütikute prognoosid.

Turud prognoosivad võimaluseks, et septembris tõusevad intressimäärad 24%; detsembri prognoosiks on aga ligi 50%, selgub CME Groupi FedWatchi mõõdikust.

Dallase Fedi president Robert Kaplan märkis, et intressimäärade tõstmise tõenäosus on üha suurenemas.

USA toornafta hinnad aga tõusid 1,2% 47,33 dollarile barreli eest.

Detsembri kullafutuurid kukkusid 4,60 dollarit 1325,10 dollarile untsi eest.

Dow Jones kukkus 0,17% ning sulgus 18449,64 punktil. S&P 500 sulgus 0,14% languses 2172,50 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,11% kukkumisega 5212, 20punktil.

 

Hetkel kuum