Pille Ivask • 2. september 2016 kell 5:40

Samsung kutsub tagasi Note 7 nutitelefonid

Samsung Note 7  Foto: epa

Portaali Yonlap andmeil plaanib Samsung korraldada akuvea tõttu ülemaailmse Note 7 nutitelefonide tagasikutsumise, kirjutab Bloomberg.

Yonlap viitab anonüümseks jääda soovinud Samsungi töötajatele, kes ütlesid, et juhul kui Note 7-l on vigane aku, võib see süttida. Samsung tegeleb probleemi uurimisega ning avaldab esialgsed andmed juba sel nädalavahetusel.

Ettevõte on seni Note 7 probleemi kommenteerinud järgnevalt: “Koos partneritega teeme praegu põhjalikku uurimist. Samsung soovib oma klientidele pakkuda vaid kõrgeima kvaliteediga tooteid.”

Maailma suurima nutitelefonitootja jaoks tuleb seesugune skandaal õnnetul ajal. Nimelt tuleb ettevõtte üks suuremaid konkurente Apple järgmisel nädalal välja oma uue iPhone’iga. Samas on Samsung saanud seni positiivset vastukaja oma varasematele plaanidele lisada uuele telefonile silma iirise põhjal isiku tuvastamise tehnoloogia. See on üles kerinud ka ettevõtte enda ja analüütikute ootused tulevastele müüginumbritele.

HMC analüütik Greg Roh lausus, et Samsungi värske skandaali varjus võivad paljud inimesed loobuda uue mudeli ostmisest ning otsustada hoopis iPhone’i kasuks.

Hetkel kuum