Mait Kraun • 7. september 2016 kell 8:45

Mida oodata Apple'i aasta tähtsündmuselt?

Apple  Foto: EPA

Täna toimub Apple’i iga-aastane meediaüritus San Franciscos, kus tavaliselt avalikustatakse ka uus iPhone’i mudel. Mida veel oodata?

Apple on olnud ürituse teemade koha pealt äärmiselt saladuslik. Analüütikud ja ajakirjanikud on toonud aga välja oma ideed, mida võiks tänasest üritusest oodata, vahendab CNBC.

Mida oodata?

Tõenäoliselt saab uue nutitelefoni nimeks iPhone 7. Tõsi, ei oodata, et telefon eelmisest versioonist väga palju erineks. Näiteks ekraani suurus jääb samaks, teatas Wall Street Journal.

Bloombergi ajakirjanik Mark Gurman aga ootab, et nutitelefoni kõrvaklappide pesast loobutakse täielikult ning kasutama hakatakse juhtmevaba süsteemi. Lisaks sellele võib Apple telefonile lisada survetundliku „home“ nupu, kiirema protsessori ning lisakõlari või uue mikrofoni, teatas Gurman.

Suve alguses uuris Detusche Bank Apple’i tarneahelat ja järeldas, et iPhone võib tulla veekindel ja stereo heliga. Samuti võidakse avalikustada nutitelefoni musta värvi versioon. Kõige odavama iPhone’i mälumahtu suurendatakse 16 gigabaidilt 32 gigabaidile, selgub Wall Street Journali raportist.

Telefoni jõudlust võib parandada ka muutmälu (RAM) suurendamine, paremate värvidega ekraan, uuendatud sensorid ja fotoaparaadi välgu parandamine, teatas väljaanne The Verge.

Uuel Apple Watchil on peal aga GPSi kiip, kiirem protsessor ja kauakestvamad patareid, teatas Gurman. Lisaks sellele peaks peagi saadaval olema ka Apple’i tarkvarauuendused.

Samas on üpris tõenäoline, et uue MacBooki või iMaci debüüti me täna ei näe. Ettevõte võib uued seadmed avalikustada hoopis aasta lõpus, aga eraldi üritusel.

Lisaks sellele ei oodata ka uut iPadi tahvelarvutit. Arvatavasti tuleb uue versioon välja järgmise aasta alguses.

Miks on see tähtis?

Apple on tekitanud revolutsiooni nii muusika, tahvelarvutite kui ka nutitelefonide turul. Investoritel on nüüd tekkinud küsimus, kas ettevõte suudab ka edaspidi nii innovaatiline olla.

Apple’i edu sõltub suuresti seadmete, eriti iPhone’i, müügist. Prognoositakse, et ettevõtte nutitelefonide müük väheneb selles kvartalis 12 protsendi võrra (võrreldes eelmise aasta sama ajaga), selgub FactSeti andmetest.

„On raske aru saada või spekuleerida, millised võiksid olla Apple’i toodete uued omadused. Investorite jaoks on kõige tähtsam aga see, kui palju need tooted pärast avalikustamist käivet toovad,“ kirjutas UBSi analüütik Steven Milunovich.

Apple'i meediaüritus algab Eesti aja järgi kell 20 õhtul.

Hetkel kuum