Kadi Neemre • 14. september 2016 kell 19:18

Eeltellimused kergitasid Apple'i aktsiat

Apple'i uus lipulaev - iPhone 7  

Apple’i aktsiad tegid lühiajaliselt enam kui 4% kasvu, tõustes viimase üheksa kuu kõrgeimale tasemele. Hinnahüpet põhjustas iPhone 7 eeltellimuste suurt hulk.

Aktsia päraslõunane kasv jäi 3,5-4% vahemikku ning seda toetas Bloombergi raport, mille kohaselt märkis AT&T analüütik et iPhone 7 eeltellimused on kasvuteel. Ka Verizoni juhi kommentaar, et uue iPhone’i eeltellimuste tase on tavapärane, toetas aktsiate kasvu, vahendab CNBC.

Tehnoloogiahiiu jaoks on tegemist olulise nädalaga, kuna mobiilsideteenuse pakkujad Sprint ja T-Mobileteatasid eile uue iPhone’i suurtest eeltellimustest. Uus telefon jõuab poelettidele sellel reedel.

RBC Capital analüütik Amit Daryanani kordas täna oma soosingut Apple’i aktsia osas. Tema sõnul toetavad mitmed asjaolulud Apple’i aktsia kasvupotentsiaali. Üheks selliseks asjaoluks on Samsungi probleemid Galaxy Note 7-ga, mis võib toetada Apple't turuosa omale haaramises.

Apple tutvustas ametlikult oma uut lipulaeva ning uuenenud Apple Watchi eelmisel nädalal; ühtlasi alustati eelmisel reedel esimeste eeltellimuste vastuvõtmist mõlemale seadmele.

Uuel iPhone’l puudub kõrvaklapipesa. Telefoni kasutajad võivad kasutada Bluetoothi tooteid või uut Apple AirPodi süsteemi juhtmega kõrvaklappide asemel. Telefonil on ka kaks tagakaamerat, mis võimaldavad kasutajatel näha teravussügavust. Paljud Wall Streeti analüütikud prognoosivad, et uued detailid panevad paljud iPhone’i kasutajad oma telefonid uue mudeli vastu välja vahetama.

Eile tuli välja ka iPhone’i uusim tarkvara versioon ehk iOS 10, mille avaldamine ei möödunud aga probleemideta. Apple’i sõnul sai probleem kiire lahenduse ning ettevõte vabandas oma klientide eest.

 

Hetkel kuum