Pille Ivask • 20. september 2016 kell 8:00

Uberi konkurent Grab kaasas 750 miljonit

Indoneesia pealinnas Jakartas on Grabi teenused juba saadaval.  Foto: epa

Kagu-Aasias sõidujagamisteenust pakkuv Grab kaasas 750 miljonit dollarit, vahendab CNBC.

Grabi üks peamisi investoreid on Jaapani telekommunikatsioonigigant SoftBank, teisi investoreid pole ettevõte nõustunud avaldama.

Grab andis teada, et saadud raha plaanitakse kasutada teenuste laiendamiseks eeskätt Kagu-Aasia turul, mis on väga suure kasvupotentsiaaliga. Ettevõtte peamiseks sihtriigiks on praegu Indoneesia, kus pakutavad GrabCari ja GrabBike'i teenused on viimase aasta jooksul kasvanud suisa 250 korda.

“Meie hinnangul on Indoneesias sõidujagamise valdkonnas vähemalt 15 miljardi dollari suurune turg,” teatas Grabi juht ja üks asutajaid Anthony Tan meediale edastatud teadaandes.

Lisaks on Grab teatanud plaanist suurendada mobiilimaksete teenust GrabPay, seda küll esialgu tagasihoidlikul tasandil. Selle tarbeks on ettevõte sõlminud juba lepingu Citibankiga.

Grabi edu võib mõju avaldada ka teistele sõidujagamisteenust pakkuvatele ettevõtetele, näiteks Uberile ning Didile. Näiteks on arvatud, et kuigi Hiinas Uber enam otseselt ei tegutse, võib ta pilgu pöörata samuti Kagu-Aasiasse, mis areneb kiiresti ning kus sõidujagamisteenus võiks väga populaarseks osutuda.   

Grabi teenused on praegu saadaval Singapuris, Indoneesias ja Filipiinidel.

Hetkel kuum