USA börsifirmade kasumid languse serval

10. oktoober 2016, 16:30
Nööril käimine.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161010/BORS/161019973/AR/0/AR-161019973.jpg

USA börsifirmade kasumid langesid tõenäoliselt ka kolmandas kvartalis, kirjutab MarketWatch.

Järgnevatel nädalatel teatavad börsifirmad oma kolmanda kvartali majandustulemused. Prognoositakse, et Standard & Poor’s 500 indeksi ettevõtete kasumid langevad juba kuuendat kvartalit järjest. Tõsi, käibe osas on prognoos veidi optimistlikum ning arvatakse, et kuus kvartalit kestnud langus saab läbi. Samas on viimastel nädalatel näha negatiivseid märke, mis võivad tõusu siiski takistada.

Ettevõtted annavad kasumihoiatusi

Näiteks kaitsetööstusegigant Honeywell andis reedel hoiatuse, et energiaturgude ja arenevate riikide nõrkus mõjub kehvasti lennukite nõudlusele. Ettevõtte aktsia langes samal päeval 7 protsenti. Värvitootja PPG Industries andis eelmisel nädalal kasumihoiatuse ja avalikustas plaani, et hakkab peagi kulusid märkimisväärselt kärpima.

„Oleme jätkuvalt küllaltki uimases majanduskeskkonnas, kus ei ole selget katalüsaatorit, mis võiks globaalset SKP kasvu parandada,“ ütles ettevõtte tegevjuht Michael McGarry.

Investoreid on viimastel nädalatel hoiatanud teisedki ettevõtted. Nende hulgas näiteks Ford Motor, madratsitootja Tempur Sealy, toidutootja General Mills ja jaemüüja Kroger Co.

Wal-Mart teatas aga neljapäeval, et 2017. aasta tulemused tulevad oodatust tagasihoidlikumad. Ettevõtte aktsia langes ning mitmed analüütikud kärpisid ka aktsia hinnasihti.

„Kolmanda kvartali tulemuste hooaeg algas negatiivsete etteteatamistega, mis annavad meile märku, et makrokeskkond on jätkuvalt nõrk,“ ütles Bank of America analüütik Andrew Obin.

Ettevõtted ületavad prognoose

S&P 500 indeksi ettevõtete kogukasum langeb ühe aktsia kohta 2,3 protsenti, selgub FactSeti kogutud andmetest. Veel juuni lõpus prognoositi, et kasumid kasvavad 0,2 protsendi võrra. FactSet alustas andmete kogumist 2008. aasta kolmandas kvartalis ning selle aja jooksul pole kasumid kuus kvartalit järjest langenud, ütles FactSeti analüütik John Butters. S&P ettevõtete käive peaks kasvama aga 2,6 protsenti.

Mõned anlüütikud on ka positiivselt meelestatud. Nende sõnul on ettevõtted viimase 12 kuu jooksul pidevalt ootusi ületanud.

„Viimase nelja aasta jooksul on S&P 500 ettevõtete kasumid ületanud prognoose keskmiselt 43 protsendi võrra,“ ütles Butters. „Selle aja jooksul on kasumiprognoose ületanud 68 protsenti ettevõtetest.“

Kui taoline trend peaks jätkuma, siis näeme kasumite languse asemel hoopis 0,9protsendiline kasvu, lisas Butters.

Ettevõtete kasumiprognoosid (halliga) ja tegelikud tulemused (sinisega).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. October 2016, 16:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing