Mait Kraun • 12. oktoober 2016 kell 11:45

Tundmatu investor panustas suurelt Briti aktsiatele

Londoni börs.  Foto: Reuters/Scanpix

Vaatamata tänasele tõusule on naela kurss sel nädalal langenud ja Briti valitsuse võlakirjad odavnenud. Aktsiaturgudele on samal ajal tehtud suuri panuseid, vahendab Bloomberg.

Teisipäeval voolas iShares MSCI Suurbritannia börsil kaubeldavasse fondi (ETF) 96 miljonit dollarit. Viimati tuli fondi ühe päevaga nii palju raha 16 kuud tagasi.

Bloomberg Intelligence’i ETFide analüütik Eric Balchunas ütles, et suur summa võib pärineda ühelt institutsionaalselt investorilt, mis tahab Briti aktsiate osakaalu suurendada. Ta tõi välja eile hommikuse tehingu, millega soetati börsil kaubeldavas fondis 443 075 osakut.

„Tõenäoliselt on see mõni suurinvestor, kes panustab naela taastumisele ja Briti aktsiaturgude tõusu jätkumisele,“ ütles Balchunas.

On võimalik, et turuosaline otsis madalama riskiga viise, kuidas naela taastumisele panustada. Tõsi, samas võis investoril olla naela langusele panustavaid positsioone, mida tahtis osaliselt nullida. iShares’i börsil kaubeldav fond oli tõenäoliselt ainuke, mis oli piisavald likviidne, et niivõrd suurt positsiooni võtta, lisas Balchunas.

Raha sissevool/väljavool iShares Suurbritannia ETFist.  Foto: Bloomberg
Hetkel kuum