Mait Kraun • 12. oktoober 2016 kell 13:00

USA tulemuste hooaeg algas kehvalt

Karu ja pull sümboliseerivad vastavalt aktsiaturgude langust ja tõusu.  Foto: Bloomberg

Investorid olid tulemuste hooaja eel optimistlikud, aga börsifirmade esimesed kehvad tulemused pöörasid eile turud langusse, vahendab Barrons.

USA aktsiaturud avanesid eile miinuses ja langus muutus päeva peale hullemaks, sest tehnoloogiafirma Illumina ja alumiiniumitootja Alcoa tulemused valmistasid pettumuse. Alcoa aktsia langes päevaga üle 11 protsendi.

Dow Jonesi tööstuskeskmine odavnes 1,1 protsenti ja jõudis 18 128 punktini. S&P 500 indeks kaotas 1,2 protsenti ja lõpetas päeva 2136 punktil.

Olukord võib olla arvatust parem

RBC Wealth Managementi finantsnõustaja Kelly Bogdanov aga ütleb, et olukord ei pruugi nii hull olla. Ta kirjutab, et börsifirmade kasumite langus, mis on majanduskasvu pärssinud, võib läbi olla, sest kolmanda kvartali tulemuste hooaeg tõotab tulla oodatust parem. Neljandas kvartalis peaks olukord täielikult normaliseeruma.

„Prognoosime, et S&P 500 ettevõtete kasumid võivad kasvada aastatagusega võrreldes 2-3 protsenti, sest eelteadete trend on tavapärasest parem ning prognoose on juba tunduvalt alandatud,“ ütles ta. „Lisaks on ettevõtted mitu kvartalit järjest prognoose ületanud. Majandusandmetest ega börsifirmade endi kommentaaridest ei ole näha, et see trend võiks kolmanda kvartali tulemuste hooajal muutuda.“

Suurpankadelt tulemused homme

Homme enne börsipäeva algust teatavad oma tulemused kolm USA suurpanka – Citigroup, JPMorgan Chase ja Wells Fargo.

Kaupleja David Seaburg ütles CNBC-le, et Föderaalreservi detsembrikuine otsus on tähtsam kui pankade kvartalitulemused. Ta lisas, et ootused pangandussektorile on praegu väga madalad. „Ma hoiaks praegu pankade aktsiaid ja võtaks kasumeid siis, kui Föderaalreserv intresse tõstab,“ ütles ta.

Üldiselt oodatakse, et USA börsifirmade kasumid kahanevad juba kuuendat kvartalit järjest, selgub FactSeti andmetest. Languseks prognoositakse ühe aktsia kohta 2,3 protsenti.

Mitmed ettevõtted on andnud ka kasumihoiatusi, aga osalt võib see olla tingitud ka sellest, et prognoose soovitakse ületada. See trend on hästi välja joonistunud ka eelnevatel kvartalitel, mil suur osa ettevõtetest on analüütikute ootusi ületanud.

„Viimase nelja aasta jooksul on S&P 500 ettevõtete kasumid ületanud prognoose keskmiselt 43 protsendi võrra,“ ütles FactSeti analüütik John Butters. „Selle aja jooksul on kasumiprognoose ületanud 68 protsenti ettevõtetest.“

Kui taoline trend peaks jätkuma, siis näeme kasumite languse asemel hoopis 0,9protsendilist kasvu, lisas Butters.

Hetkel kuum