Kadi Neemre • 13. oktoober 2016 kell 20:06

Börs: Hiina kehvad majandusandmed kukutasid turge

Hiina majandus ja nafta hind kukutasid turge  Foto: EPA

USA börsid olid täna Hiina nõrkade majandusandmete ning naftahindade tõusu tõttu languses. Investorid hindasid ka Föderaalreservi intressimäärade tõstmise võimalikkust.

Dow Jonesi suurimaks kaotajaks oli täna Goldman Sachs. Indeks kukkus lühiajaliselt alla 18 000 punkti piiri ning jõudis madalaimale tasemele alates 7. juunist. S&P 500 suurimaks mõjutajaks oli finantssektor, mis kukkus 1%.

USA toornafta hind tõusis 0,52% ning barreli hinnaks kujunes 50,44 dollarit. Kuigi naftavarud suurenesid, tasakaalustas kütusevarude kahanemine olukorda.

Hiina eksport kukkus eelmisel kuul 10%, riigi impordimahud kukkusid aga 1,9%. “Nõrk globaalne kaubandus ei tohiks kellelegi üllatusena tulla, kuid Hiina praegune olukord rõhutab seda praegu kahtlemata eriti,” sõnas The Lindsey Groupi analüütik Peter Boockvar.

USA majandusuudiste poole pealt kukkus töötuabiraha saajate arv viimase 43 aasta madalaimale tasemele. Impordihinnad aga kasvasid septembris oodatust vähem.

“Töötuabiraha saajate arvu juures on huvitav see, et see ütleb meile tööruturu olukorra kohta rohkem kui igakuine palgaraport; selle järgi on tööturu olukord praegu väga hea,” sõnas Charles Schwabi asepresident Randy Frederick. “Arvan, et aitab ka teed sillutada Föderaalreservi  intressimäärade tõstmiseks,” lisas ta.

Investorid hoiavad silma peal ka ettevõtete kvartaliraportitel. Homme avaldavad raporti finantshiiud JPMorgan Chase, Citigroup ning Wells Fargo.

Detsembri kullafutuurid kasvasid 4,80 dollarit 1258,70 dollarile untsi eest.

Dow Jones sulgus 0,25% languses 18 098,94 punktil. S&P 500 kukkus 0,31% ning lõpetas päeva 2132,55 punktil. Nasdaq sulgus 0,49% langusega 5213,33 punktil.

Hetkel kuum