Mait Kraun • 26. oktoober 2016 kell 7:00

Ameeriklased kahetsevad vähest säästmist

Hangi endale hoiupõrsas!  Foto: epa

Kolm neljandikku ameeriklastest tunnistab, et neil on raha või finantsidega seotud kahetsusi, selgub Bankrate.com värskest küsitlusest.

Milline on nende kõige suurem kahetsus? Pensioniks ei hakatud piisavalt vara säästma. Viiendik ameeriklastest kahetseb seda kõige rohkem. Lisaks sellele selgus küsitlusest, et eakamate seas (65aastased ja vanemad) on neid rohkem, kes vähest säästmist kahetsevad (27 protsenti). 30-49aastaste seas on neid aga 17 protsenti.

Ei hakanud pensioniks piisavalt vara säästma 18% Ei ole säästnud piisavalt ootamatute kulutuste tarbeks 13% Liiga palju õppelaene võtnud 9% Liiga palju krediitkaardi võlgasid kogunud 9% Ei ole lapse hariduse jaoks piisavalt säästnud 8% Üle oma võimete suure maja ostmine 3%

 

Tõsi, säästmise edasilükkamine võib kalliks maksma minna. Kui inimene hakkab juba 25aastaselt säästma ning paneb iga kuu kõrvale 300 dollarit (oletame, et tootlus on 5 protsenti), siis 65aastaseks saamisel on kõrvale pandud juba 450 000 dollarit. Sellest 144 000 on säästetud raha ja ülejäänud investeeringutelt saadud tootlus.

Kui see sama inimene ootab 35. eluaastani ja paneb kõrvale sama raha, siis on 65aastaseks saamiseni tema portfellis 250 000 dollarit. „Kui sa ei alusta piisavalt vara, siis saad selle mõjust teada alles hilises eas,“ ütles Bankrate.comi finantsanalüütik Greg McBride.

Hetkel kuum