Kadi Neemre • 28. oktoober 2016 kell 17:32

Siegel: ma kärbin oma 2016. aasta positiivseid prognoose

Jeremy Siegel  Foto: Reuters

Ebakindlus on pannud ühte aktsiaturu positiivseimalt meelestatud professorit Jeremy Siegelit oma aastalõpu prognoose kärpima.

“Kuigi mitmed ettevõtted on ületanud oma kolmanda kvartali ootusi, ei ole edasised prognoosid olnud just ülemäära entusiastlikud. Meid ootavad ees veel valimised ning Föderaalreservi intressimäärade tõus,” märkis University Pennsylvania Wharton Schooli finantsprofessor.

Siegel, kelle S&P 500 aastalõpu hinnasiht oli enamus aastast 2300 punkti, on indeksi prognoositavat väärtust nüüdseks alandanud 2250-2300 punktile ehk kõigest mõne protsendipunkti võrra praeguselt tasemelt kõrgemaks.

10-aastaste riigivõlakirjade ümber käiv tegevus ei suurenda samuti soovi aktsiaid osta. Riigivõlakirjade hind on viimase viie sessiooni jooksul 5% tõusnud.“Nüüd peavad kasumid ja kasumiprognoosid üle saama üha kasvavatest 10-aastaste võlakirjade hindadest. See on võistlus,” sõnas Siegel.

Siegel usub, et intressimäärad tõusevad detsembris ning tema sõnul on küsimus selles, kui palju tõstetakse neid 2017. aastal. “Intressimäärade tõus ja sellega kaasnev ängistus paneb aktsiahinnad surve alla.”

Siegel rõhutab, et aktsiaturg on jätkuvalt parim koht investorite jaoks ning kinnitab, et ta ei ole asunud negatiivsele seisukohale. “Föderaalreserv tõstab intressimäärasid, kuna nad usuvad, et majandus on paremas seisus ning see toob kaasa kiirema majanduskasvu,” väitis Siegel, kes prognoosis ka, et kolmanda kvartali SKP on üle 3%. Kuigi majandus on praegu tugev, mis kokkuvõttes aitab kaasa ka aktsiahindade tõusule, hoiatab Siegel, et intressimäärade tõustes muutuvad turud pisut närviliseks ning aktsiad kukuvad.

 

 

Hetkel kuum