Mait Kraun • 2. november 2016 kell 10:00

Euroopa aktsiaturgudel sügisene hinnasula

Sügis.  Foto: EPA

Euroopa aktsiate hinnad kukuvad juba kaheksandat päeva järjest. Regiooni volatiilsusindeks on teinud aga pikima tõusu alates 2011. aastast, vahendab Bloomberg.

Peaaegu kõik Stoxx 600 sektorid langesid ja indeks on täna odavnenud 0,6 protsenti, 333,27 punktini. Kõige rohkem kukkusid finantssektori ettevõtted, neile järgnesid autotootjad. Indeks on odavnenud juba kaheksa päeva järjest – viimati juhtus nii 2014. aastal.

Vstoxx indeks, mis mõõdab regiooni volatiilsust, kasvas 2,8 protsenti. Volatiilsus on tõusnud samuti kaheksa päeva järjest, mis on pikim tõus viimase viie aasta jooksul.

USA presidendivalimiste arvamusküsitlused näitavad, et tulemused on ettearvamatumad ja see on süstinud turgudele ebakindlust. Lisaks ollakse majanduse taastumise suhtes skeptilised ja kardetakse, et keskpankade stimuleerimismeetmed ei ole enam efektiivsed.

Stoxx 600 indeksi ettevõtete ettevaatav hinna ja kasumi suhe on 14, mis on 13 protsendi võrra väiksem kui Standard & Poor’s 500 oma.

Briti FTSE 100 indeks on langenud 0,4 protsenti ja Prantsuse CAC 40 on odavnenud 0,7 protsenti. Saksamaa DAX indeks on täna kukkunud 0,9 protsenti.

Hetkel kuum