Pille Ivask • 9. november 2016 kell 5:15

Swedbank tõstis Silvano hinnasihti

Pesutootja Silvano kauplus.  Foto: Meeli Küttim

Swedbank soovitab osta Silvano Fashion Groupi aktsiaid ning on tõstnud ettevõtte aktsia hinnasihti.

Kui varem oli Swedbank Silvano aktsiate suhtes neutraalne, siis nüüd andis pank aktsiale ostusoovituse. Hinnasihti tõsteti võrreldes eelmise raportiga 2,15 eurolt 2,70 eurole.

Swedbank edastab oma raportis Silvano aktsia hinda ja ettevõtte käekäiku silmas pidades kolm peamist sõnumit, uskudes, et ettevõte on heas positsioonis olukorra taastumiseks.

Esiteks on Silvano põhiturgude tarbijad hakanud kohanema uue reaalsusega. Näiteks on Venemaa statistikaameti andmeil jaemüük küll vähenenud, ent palgad on viimasel paaril kuul aastases võrdluses veidi tõusnud.

Teiseks jätkab Silvano laienemist ning poodide rajamist Venemaal. Järgmise aasta lõpuks peaks ettevõttel idanaabrite juures olema kuni 40 kauplust.

Kolmanda aspektina tuuakse välja, et ettevõttel oli kolmandas kvartalis raha 26,1 miljonit eurot ehk 0,71 eurot aktsia kohta, mis tähendab, et ettevõttel on piisavalt võimalusi laieneda ning maksta välja dividende. Swedbank pakub dividendina välja 0,15 eurot aktsia kohta, mis teeb tootluseks 6,5%.

Silvano Fashion Groupi aktsiad on noteeritud Tallinna börsil, aktsia hind on praegu 2,33 eurot. 

Hetkel kuum