Lekkinud memo: Briti valitsusel pole Brexiti plaani

15. november 2016, 12:45
Lekkinud memo andmeil pole Suurbritannia peaministril Theresa Mayl Brexiti strateegiat
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161115/NEWS/161119817/AR/0/AR-161119817.jpg

Meediasse lekkinud salajases memos seisab, et Suurbritannia valitsusel pole selget plaani, kuidas riigi lahkumine Euroopa Liidust välja peaks nägema ning võib minna kuni kuus kuud enne, kui ideedega välja tullakse.

BBCle ning Timesile saadetud memos seisab, et hoolimata korduvast üleskutsest ideestikuga välja tulla, pole peaminister Theresa May veel kaugeltki valmis Brexitiga seotud läbirääkimiste strateegiaga.

“Võib minna kuni kuus kuud, et strateegiaga valmis saada,” seisab dokumendis.

May on öelnud, et Artikkel 50 ehk Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise ametlik protsess saab alguse märtsis. Memos kirjutatule viidates võib ametlikult seatud tähtaeg osutuda aga püüdmatuks.

Memos seisab, et Briti ministrid on Brexiti osas eriarvamusel. Välja tuuakse välisminister Boris Johnsoni, nii-öelda Brexiti-minister David Davise ja rahvusvahelise kaubanduse ministrer Liam Foxi nimi. Vett segavad ka rahandusminister Phillip Hammond ja majandusminister Greg Clark.

“Kaks ebameeldivat tõdemust – valitsuse prioriteediks on poliitika, mitte majandus, ning teiseks see, et valitsusel pole selget Brexiti majanduslikku poolt puudutavat strateegiat ja seda pole ka niipea oodata, kuna asjad kulgevad juhtum juhtumi haaval ning valitsusele surutakse peale kindlaid otsuseid,” seisab memos.

May ning tema esindajad on memo kohta juba jõudnud öelda, et tegu pole valitsuse dokumendiga ning memos esitatud väited ei vasta tõele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. November 2016, 12:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing