Mait Kraun • 28. november 2016 kell 16:52

Kuubasse investeeriv fond lõi särama

Fidel Castro pilt maja seinal Kuubas.  Foto: EPA

Kuuba liidri Fidel Castro surm annab investoritele lootust, et USA firmad saavad peagi riigis rohkem äri teha, vahendab CNN Money.

Herzfeld Caribbean Basin fond (CUBA) investeerib ettevõtetesse, millel on Kariibi regioonis arvestatav äritegevus. Fond kallines esmaspäeval rohkem kui 10 protsenti.

CUBA fond on investeerinud mitmetesse USA ettevõtetesse, mis võivad kasu saada sellest, kui USA ja Kuuba suhted paranevad. Arvatakse, et Fidel Castro surm võimaldab sellel juhtuda.

Fondis on kõige suurema osakaaluga ehitusteenuseid pakkuv ettevõte MasTec. Selle firma lõi Kuuba immigrant Jorge Mas Canosa, kes oli Castro režiimi vastane. 10 fondi suurema ettevõtte hulka kuuluvad ka Royal Caribbean, Norwegian ja Carnival.

Investorid peaksid olema ettevaatlikud

Investorid peaksid olema aga ettevaatlikud. Võib tunduda, et Ameerika ettevõtetel on nüüd võimalik Kuubas vabalt tegutsema hakata. See ei pruugi aga nii olla.

Investorid olid positiivselt meelestatud ka 2014. aasta detsembris, mil USA president Barack Obama teatas, et tahab Kuubaga suhteid normaliseerida. CUBA fond tõusis uudiste järel vähem kui nädal ajaga üle 100 protsendi.

See plaan ei pruugi aga enam läbi minna, sest presidendivalimised võitnud Donald Trump ütles, et Fidel Castro surm ei muuda seda, kuidas sealseid inimesi koheldakse. Ta lisas, et Kuuba peab rohkem vaeva nägema, et kokkulepe jõusse jääks.

Investorid peaksid seega aru saama, et ettevõtetel ei ole võimalik päeva pealt oma tegevust laiendada ning kohe suuri kasumeid saada.

Hetkel kuum