Mait Kraun • 30. november 2016 kell 8:00

USA riigivõlakirjade hinnalangus süveneb

Dollarid  Foto: epa

USA riigivõlakirjade hinnad on sellel kuul teinud suurima languse alates 2009. aastast, sest Trumpi plaan valitsuse kulutusi tõsta muutis võlakirjad vähematraktiivseks, vahendab Bloomberg.

Boomberg Barclays indeks, mis järgib USA riigivõlakirjade turgu, on sel kuul langenud 2,4 protsenti. Samal ajal on 10aastaste riigivõlakirjade tootlused tõusnud kahe viimase kuu jooksul kiireimas tempos alates 2013. aastast. Toona lõpetas Föderaalreserv rahatrüki ning paljud investorid suundusid aktsiaturule.

„10aastaste võlakirjade tootlused on tõusnud, sest arvatakse, et Trumpi poliitikad suurendavad inflatsiooni ja majanduskasvu,“ ütles Deutsche Banki ökonomist Torsten Slok.

10aastaste võlakirjade tootlus kasvas oktoobris 23 baaspunkti võrra, novembris on see tõusnud 50 baaspunkti. Nende tootlus on praegu 2,31 protsendi juures. Oktoobris tabas võlakirjaturge kolme aasta suurim müügilaine.

Futuuriturud panustavad sellele, et Föderaalreserv tõstab detsembris intressimäärasid. Lisaks oodatakse, et järgmisel aastal jätkub intresside järk-järguline tõstmine.

Hetkel kuum