Lagarde astub kohtu ette

12. detsember 2016, 09:49
Christine Lagarde
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161212/BORS/161219982/AR/0/lagarde.jpg

Täna algab Prantsusmaal kohtuprotsess Rahvusvahelise Valuutafondi IMF juhi Christine Lagarde’i üle, kes rõhutab, et pole midagi valesti teinud ning on süütu, vahendas telekanal France 2.

Lagarde'ile esitati Prantsusmaal korruptsioonijuurdlusega seoses süüdistus hooletuses. „Hooletus on ettekavatsemata kuritegu,“ ütles Lagarde. „Arvan, et me kõik oleme aegajalt hooletud. Olen täitnud oma tööülesandeid nii hästi kui võimalik ja oma teadmiste piires.“

IMFi juht, toonane Nicolas Sarkozy valitsuse liige, maksis 2008. aastal Prantsusmaa rahandusministrina riigieelarvest 403 miljoni eurose hüvitise miljonär Bernard Tapie’le, kes vaidles arbitraažikohtus Credit Lyonnais’ga. Ettevõtja süüdistas suurpanka selles, et see oli hinnanud talle kuulunud Adidase aktsiapaki müügihetkel tegelikust odavamaks. Kuna Tapie oli toetanud Sarkozy valimiskampaaniat, siis peeti Lagarde'i langetatud rahastamisotsust poliitiliselt motiveerituks.

Hilisem, 2011. aasta kohtuotsus aga nõudis Tapie’lt kogu kompensatsiooni koos protsentidega tagasimaksmist.

Kui Lagarde jääb kohtus süüdi, ähvardab teda kuni aasta vanglat ja 15 000 eurot trahvi.

IMFi täitevnõukogu teatas, on teemaga kursis ega kahtle, et Lagarde saab kohtulahingu ajal organisatsiooni juhtimisega hakkama, vahendas The Guardian.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. December 2016, 09:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing