Pille Ivask • 22. detsember 2016 • 1 min
Jaga lugu:

Bitcoin ületas 800 dollari piiri

Bitcoini vahetuspunkt  Foto: epa

Krüptoraha bitcoin jõudis psühholoogiliselt olulise tähiseni ning ületas esmakordselt viimase kahe aasta jooksul 800 dollari piiri.

Krüptorahasid võrdleva veebisaidi CryptoCompare asutaja Charles Hayter kommenteeris CNBC-le, et 800 dollarit on bitcoini jaoks psühholoogiline piir, mille ületamine oli väga oluline.

Bitcoin on viimaste kuude jooksul tasapisi tõusnud, kuna investorid otsivad kohta, kuhu oma raha paigutada. Aktsiad ei pruugi keerulistel poliitilistel aegadel olla rahale parim koht. Kuigi bitcoin on väga kõikuv, ei ole selle käekäik eriti seotud teiste turgude käekäiguga.

Hayter märkis, et praegu ei ole näha, millal bitcoini-rallil lõpp võiks tulla, kuna poliitilised muudatused on olnud suured ning paljud investorid ei tea, kuidas käituda.

Bitcoini tõusu taga on suuresti kauplemine just Hiinas, kus kauplemismahud on olnud suured. Praegu kaubeldakse umbes 3,5 miljoni bitcoiniga päevas.

Bitcoin kaupleb praegu 861 dollari juures. Selgub, et need, kes ostsid krüptoraha selle aasta alguses, oleksid näinud oma investeeringut kasvamas 12 kuu jooksul koguni 87% võrra.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt