Mait Kraun • 11. jaanuar 2017 kell 9:18

Gundlach: USA aktsiate osakaalu peaks vähendama

Varahaldusfirma DoubleLine Capitali asutaja ja juht Jeffrey Gundlach.  Foto: Bloomberg

Võlakirjaturu investor Jeffrey Gundlach ütles teisipäeval, et USA aktsiatel on veel tõusuruumi, aga investorid peaksid nende osakaalu oma portfellis vähendama, vahendab MarketWatch.

DoubleLine Capitali tegevjuht ütles, et tema ootab Föderaalreservilt sellel aastal kahte intressitõusu, võib-olla ka kolme. Järgmisena peaks keskpank intresse tõstma juunis.

Ta hoiatas, et USA 10aastaste võlakirjade tootluse tõus (kui võlakirjade hinnad langevad siis tootlus tõuseb) 3 protsendini võib hakata aktsiaturge negatiivselt mõjutama. Lisaks sellele annaks see kindla signaali, et võlakirjaturgude kolme kümnendi pikkune pulliturg on läbi. USA 10aastaste võlakirjade intress on praegu 2,38 protsendi juures.

Ka Janus Capitali fondijuht Bill Gross ütles eile, et võlakirjatootluste tõus võib aktsiaturud langema panna. Grossi jaoks on 10aastaste võlakirjade puhul tähtsaim tase aga 2,6 protsenti.

Gundlach aga lisas, et USA aktsiaturud on tõusnud väga palju ning teistel turgudel pole sugugi nii hästi läinud, mis teeb need omakorda odavamaks. See võimaldab investoril oma portfelli globaalselt hajutada. Ta tõi atraktiivsete variantidena välja Jaapani ja India aktsiaturu.

Hetkel kuum