Mait Kraun • 11. jaanuar 2017 kell 17:52

Kulla hind tõusis 7 nädala tippu

Kuld  Foto: Bloomberg

Kullafutuuride hind hakkas kauplemispäeva viimastel tundidel kallinema, sest Trump tekitas ebakindlust, dollar odavnes ja aktsiaturud olid surve all, vahendab MarketWatch.

„Trumpi pressikonverentsil oli näha, et asjad hakkavad juhtuma. Tema stiil on ettearvamatu ja see pani turud kõikuma,“ kirjutas Gold Newsletteri toimetaja Brien Lundin. „Trump tekitab teadmatust ja ebakindlust ning kuld reageerib sellele positiivselt, aga ainult lühiajaliselt.“

Veebruarikuu kullafutuurid on täna kallinenud 0,9 protsenti ja unts maksab 1196 dollarit, mis on kõrgeim tase alates 22. novembrist, selgub FactSeti andmetest.

Donald Trump, kes asub presidendiametisse üheksa päeva pärast, ütles, et on autotööstuse saavutuste üle uhke ning järgmisena võtab ta ette farmaatsiatööstuse ning teised. Ta lubas suurfirmade tootmise USAsse tagasi tuua ning seeläbi töökohti juurde tekitada.

Lisaks sellele andis Trump teada, et ta peab oma lubadust ning ehitab Mehhiko ja USA piirile suure müüri. Trumpi kõnest loe pikemalt siit.

Hetkel kuum