Indrek Mäe • 27 jaanuar 2017

Tallinna Vee tulemused nõrgenesid

Tallinna Vee tulemused nõrgenesid  Foto: Erik Prozes

Tallinna Vesi kaotas möödunud kvartalis nii käibes kui ka puhaskasumis, aasta lõikes ettevõtte müügitulud kasvasid, kuid puhaskasum vähenes.

Eelmise aasta viimases kvartalis oli Tallinna Vee käive 14,52 miljonit eurot, mis on 0,02 miljoni euro võrra vähem kui aasta varem samal ajal. Tegemist on 0,1protsendilise langusega.

Seejuures kahanes ka börsiettevõtte puhaskasum, mille suurus oli möödunud kvartalis 5,45 miljonit eurot. Seda on 12,6 protsendi võrra vähem kui 2015. aasta neljandas kvartalis. „Puhaskasumit mõjutasid ebatõenäoliselt laekuvate võlgnevuste ja õigusabikulude suurenemine,“ selgitas ettevõtte finantsdirektor Riina Käi börsiteate vahendusel. „Tasakaalustavaks jõuks olid vähenenud finantskulud, mida mõjutas positiivne muutus SWAP-lepingute õiglases väärtuses,“ lisas Käi.

LHV vanemanalüütiku Joonas Joosti sõnul oli Tallinna Vee kasumi langus neljandas kvartalis ootuspärane. "Sellega seoses liiga suuri üllatusi investoritel ei tohiks olla," arvas Joost.

Aasta lõikes kasvas vee-ettevõtte käive 5,5 protsendi võrra, 58,98 miljonile eurole. Küll aga kaotati puhaskasumis, mille suuruseks oli möödunud aastal 18,39 miljonit eurot. Seda on 7,4 protsendi võrra vähem kui 2015. aastal. „Puhaskasumi 1,47 miljoni euro suurune langus on suuresti seotud tariifivaidlustega seonduvate õigusabikuludega,“ nentis Käi.

Hetkel kuum