Mait Kraun • 1. veebruar 2017 kell 18:22

Föderaalreserv jättis intressid muutmata

Fedi juht Janet Yellen  Foto: EPA

Föderaalreserv teatas täna, et jätab intressimäärad muutmata. Majanduskasv on keskpanga teatel jätkuvalt mõõdukas, vaatamata sellele, et ettevõtete ja tarbijate kindlustunne on pärast valimisi järsult tõusnud, vahendab MarketWatch.

Föderaalreservi (Fed) juht Janet Yellen ja tema kolleegid hääletasid kohtumisel selle poolt, et jätta baasintressimäär vahemikku 0,5-0,75 protsenti. Komitee otsus oli ühehäälne.

Fed teatas oma avalduses, et „tarbijate ja ettevõtete kindlustunne on viimasel ajal paranenud,“ aga äriinvesteeringud on jätkuvalt tagasihoidlikud.

Detsembris avaldas keskpank, et tahab sellel aastal intresse tõsta kolmel korral. Turud ootavad kahte intressimäärade tõusu – esimene peaks toimuma selle aasta juunis.

Föderaalreservi avaldus ei pruugi turgude ootusi muuta. Ökonomistid spekuleerivad, et keskpank ei tahtnud konkreetsemat sõnumit anda, sest majanduse väljavaade on jätkuvalt küsimärgiga. Ei teata, kas Kongress suudab president Donald Trumpi lubatud kasvu toetavad poliitikad läbi suruda.

Aktsiaturgudelt märkimisväärset reaktsiooni ei tulnud. S&P 500 indeks on täna langenud veidi üle 0,1 protsendi ja Dow Jones on tõusnud 0,2 protsenti.

Analüütikud ütlesid, et järgmiseks Föderaalreservi kohtumiseks (see toimub märtsi keskel) peaks olema selgem, milline on vabariiklaste infrastruktuuri kulutuste ja maksuplaani detailsem kava.

MarketWatchi küsitletud ökonomistid prognoosivad, et USA SKP kasv tõuseb selle aasta esimeses kvartalis 2,4protsendini. Neljandas kvartalis kasvas USA majandus 1,9 protsenti.

Hetkel kuum