Mait Kraun • 17. veebruar 2017 kell 20:16

Aktsiaturud purustasid järjekordse rekordi

New Yorgi börs  Foto: Bloomberg

Suurem osa USA aktsiatest kallinesid ning Standard & Poor’s 500 indeks tõusis uue rekordini. Võlakirjade hinnad tõusid ning dollar kallines, vahendab Bloomberg.

S&P 500 hakkas päeva alguses langema, aga õhtuks saavutas indeks juba uue rekordi. Praeguseks on indeks tõusnud neli nädalat järjest, mis on pikim jada alates juulist. Viimasest üheksast päevast on S&P 500 kallinenud kaheksal.

Kraft Heinz Co aktsia tõusis tublisti, sest Unilever tegi neile ülevõtmispakkumise. USA 10aastaste riigivõlakirjade tootlus kukkus alla 2,42protsendi. Naela kurss lähenes viimase kuu madalaimale tasemele. Esmaspäeval on USA turud pühade tõttu suletud.

Investorid ootavad jätkuvalt detaile USA presidendi Donald Trumpi majandusplaani kohta. Lisaks sellele hoitakse silm peal Föderaalreservil, sest keskpank on vihjanud, et võib intresse tõsta ka märtsis.

S&P 500 indeks tõusis päeva lõpuks 0,2 protsenti 2350 punktini, mis on kõigi aegade rekord. Nädala jooksul on indeks kallinenud 1,5 protsenti. Stoxx Europe 600 indeks lisas vähem kui 0,1 protsenti.

WTI toornafta hind langes 0,3 protsenti 53,18 dollarini barrelist, sest USA naftavarud on suurenenud. Kuld odavnes 0,2 protsenti ja unts maksab 1239 dollarit.

 

Hetkel kuum